''Kafalarına göre konuşuyorlar''
TFF Başkanı Nihat Özdemir liglerin durumundaki belirsizliğin devam ettiğini söyledi. Özdemir, "Herkes kafasına göre, kendi kendine konuşuyor. Karar verici biziz. Ne play-off ne de liglerin mevcut haliyle tescili gündemimizde yer almıyor" dedi.
SPOR , 26 Mart 2020 Perşembe, 08:15
''Kafalarına göre konuşuyorlar''

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir liglerin durumuyla ilgili konuştu. Son günlerde ortaya atılan liglerin mevcut haliyle tescil edileceği ya da play-off sisteminin geleceği yönündeki iddiaları yanıtlayan Özdemir, "Şu an konuşulan iddialar asla doğru değil. Bu konular gündemimizde dahi yok. Bizim için sağlık her şeyden önce gelir. Biz fotoğrafa bu açıdan bakıyoruz. Herkes kafasına göre, kendi kendine konuşuyor. Karar verici biziz. Ne play-off ne de liglerin mevcut haliyle tescili gündemimizde yer almıyor." ifadelerini kullandı

BAKANA RAPOR VERDİK

Liglerin başlama tarihiyle ilgili netleşen bir durumun olmadığını kaydeden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, "Çünkü hiçbir şey belli değil. Sanıldığı gibi ligin başlangıcıyla ilgili öyle belli bir tarih falan da yok. Kulüpler Birliği ile bunu bile konuşmadık" ifadelerini kullandı. Özdemir, Milliyet Gazetesine verdiği demeçte Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, TFF olarak 7 maddelik bir rapor verdiklerini de belirterek, "Bu raporda süreçle ilgili bir dizi senaryolar var ve sadece Sayın Bakan biliyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR