Kamer Genç hayatını kaybetti
CHP eski Milletvekili Kamer Genç 76 yaşında hayatını kaybetti.
GÜNDEM , 22 Ocak 2016 Cuma, 17:37
Kamer Genç hayatını kaybetti
Kamer Genç rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu.  CHP'li Veli Ağbaba'da acı haberi "Eski milletvekilimiz Kamer Genç vefat etti." cümlesiyle duyurdu.

CHP LİDERİ BUGÜN ZİYARET ETMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün öğle saatlerinde İstanbul'a gelmiş ve bir süredir kanser tedavisi gören Kamer Genç'i Gayrettepe'de bulunan Florance Nightingale Hastanesi'nde ziyaret etmişti.

Ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Allah sağlık versin, şifa versin demenin ötesinde yapacak bir şeyimiz yok. Başka bir şey söylemek çok zor" demişti.

KAMER GENÇ KİMDİR?

18., 19., 20., 21. ve 23. Dönem Tunceli Milletvekili Kamer Genç 1940 yılında Tunceli'de doğdu. 1960 yılında Maliye Okulu'na yatılı olarak girdi. 1966 yılında Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi'ni (şu anki adıyla Gazi Üniversitesi İltisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) bitirdi. Okulla birlikte Maliye Bakanlığı'nda staj yaptı ve Bingöl'e vergi kontrol memuru olarak atandı.

1966 yılında girdiği Danıştay sınavını kazandı ve Danıştay Tetkik Hakimliği ve Danıştay Savcılığı görevlerini yaptı. 1981 yılında Tunceli'den Danışma Meclisi Üyeliği'ne seçildi. 1983'te çok partili yaşama yeniden dönüşle birlikte Kamer Genç siyaseti sürdürme kararı alarak, Tunceli'den bağımsız milletvekili adayı olmaya karar verdi.

1983-1987 yılları arasında mali müşavirlik yaptı. Ardından dört dönem milletvekili seçildi. 1993'ten 1999'a kadar TBMM Başkan Vekilliği yaptı. 2007 şeçimlerine bağımsız olarak katılıp milletvekili seçildi.

Kamer Genç, Sevim Genç ile evlidir ve iki çocuk babasıdır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR