Kanser ilaçları bu şekilde ele geçirildi
İstanbul'da polisin düzenlediği operasyonda Bulgaristan'dan sağlıksız ve kaçak koşullarda yurda sokulan 27 bin 527 kaçak ilaç ele geçirildi. İlaçların çoğunun kanser tedavisinde kullanılan hap ve serumlar olması dikkat çekti. Son operasyonla birlikte İstanbul'da kaçakçılık polisinin 6 ayda ele geçirdiği ilaç, 1 milyon 362 bine ulaştı
GÜNDEM , 03 Temmuz 2018 Salı, 14:26
Kanser ilaçları bu şekilde ele geçirildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele ekipleri daha önceden ilaç kaçakçılığı yapan İ.C.'nin Bulgaristan'dan kaçak ilaç getirdiğini belirledi. Tespit üzerine İ.Ç. takibe alındı. Şüpheliyi takip eden araçlar İ.Ç.'nin aracında ilaç olduğunu belirledi. Bunun üzerine otomobili Bakırköy'de durduruldu. Araçta yapılan aramalarda, çoğu kanser tedavisinde kullanılan ve yeşil reçete ile satılan ağır psikolojik ilaçlardan oluşan 27 bin 527 hap ve serum ele geçirildi. Gözaltına alınan İ.Ç. Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Polisin ele geçirdiği ilaçlar arasında sahte ürünler olabileceği de belirtildi. İlaçlardan alınan numuneler İl Sağlık Müdürlüğü'ne götürüldü. Ayrıca şüphelinin soğuk zincirler taşınması gereken ürünleri de aracının bagajında taşıdığı anlaşıldı. İ.Ç.'nin getirdiği ilaçları aracılar vasıtasıyla hastanelerde sattığı ileri sürüldü.

Son operasyonla birlikte İstanbul Polisi'nin bir yılda ele geçirdiği ilaç 1 milyon 362 bin olurken, operasyonlarda 36 şüphelinin de yakalandığı öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR