Karabaş havladı, mahalleli yakaladı
Konak'ta 10 yaşındaki T.F'yi kaçırmak isterken mahallenin köpeği Karabaş'ın havlaması sayesinde yakalanan Rahmi F. hakim karşısına çıktı. Çocuğu sadece bileğinden tuttuğunu ve bunun suç olmadığını savunan Rahmi F. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Dava ertelendi
GÜNDEM , 22 Kasım 2017 Çarşamba, 17:49
Karabaş havladı, mahalleli yakaladı

Yeni Asır'ın haberine göre İzmir'in Konak ilçesi Hatay semtinde evlerinin önünde oyun oynayan 10 yaşındaki T.F'yi kaçırmak isteyen ancak yanındaki "Karabaş" adlı köpeğin sayesinde yakalanarak bu amacını gerçekleştiremeyen Rahmi F, dün hakim karşısına çıktı. 10. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sonucunda tahliye edilen zanlı Rahmi F'nin tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

Dava sırasında ayrıca tanıklık yapan şahitler dinlendi.

Küçük çocuğun ise psikolog eşliğinde ifadesine başvuruldu. Rahmi F. mahkemede sadece çocuğun bileğinden tuttuğunu ve bunun suç olmadığını savundu. Rahmi F. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, duruşma 7 Şubat tarihine ertelendi.

OYUN OYNUYORDU

Olay geçtiğimiz Eylül ayında Hatay semtinde meydana gelmişti. Evlerinin önünde oynayan T.F, Rahmi F. tarafından kaçırılmak istenmişti. Küçük çocuğun ellerini arkadan birleştirerek ağzını kapatan sapığı gören köpeği Karabaş ise var gücüyle havlayarak durumu mahalleye duyurmuştu. Karabaş'ın sesinden ve üzerine gelen kalabalıktan ürken köpekten kaçmak isteyen Rahmi F. bir apartman girişinde çevre sakinleri tarafından yakalanmıştı. Olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edilen saldırgan, polise verdiği ifadesinde ise köpekten korktuğu için çocuğa yaklaştığını söyleyerek suçunu inkar etmişti.

Çevre sakinlerinin linç girişiminden son anda kurtarılan Rahmi F, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

AİLE KARARA İTİRAZ ETTİ

Minik T.F'nin annesi N.F. "Çocuklara yönelik istismarlar hemen hemen her gün artıyor, Allah'tan 'Karabaş' adlı köpeğimiz sayesinde oğlumuz sapığın eline düşmekten kurtuldu. Tutuklanmasına sevindik. Adalet yerini buldu demiştik. Ancak hak ettiği cezayı almasını beklerken, bu adam tahliye edildi. Bu karara avukatlarımız itiraz etti. Çünkü bu olay tüm sapıklara ibret olsun ki bir daha böyle girişimlerde bulunmasınlar istiyorduk. Ama şok olduk, bu adam tutuksuz yargılanacak" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR