Karacabey'de yarış heyecanı
Karacabey Belediyesi tarafından bu yıl 2.'si düzenlenen 'RC Model Araç Yarışları' dün görkemli bir törenle start aldı. Nefes kesen gösterilere seyircilerin de ilgisi çok büyük..
BURSA'DA SPOR , 09 Temmuz 2018 Pazartesi, 09:19
Karacabey'de yarış heyecanı

HEPSİ BİRER HOBİ
Karacabey Belediyesi tarafından bu yıl 2.'si organize edilen 'RC Model Araç Yarışları' dün başladı. Yarışmada asfalt araçlarından off-road araçlarına, model uçaklardan crewler ve drift araçlarına kadar çeşitli kategorilerde gösteriler gerçekleştiriliyor. Hobi tutkunlarının keyifli saatler geçirdiği etkinlikte, model uçaklardan helikoptere, 4x4 arazi araçlarından drift arabalarına kadar çok sayıda araç birbirleriyle mücadele etme şansı da buluyor. 7'den 70'e herkese hitap eden etkinlikte özellikle helikopter ve akrobasi uçaklarının gösterileri izleyicilerin adeta nefeslerini kesiyor.

"TÜRKİYE'DE TEKİZ"
Türkiye'nin dört bir yanından '2. Karacabey RC Araç Yarışları' için Karacabey'e yüzlerce model araç tutkununun geldiğini belirten Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, belediye olarak ilkleri hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi. Özkan, "Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz 'RC Model Araç Yarışları'nın bu yıl 2.'sini düzenliyoruz. Bu yıl pistimizi büyüterek, onların istekleri doğrultusunda hazırladık. Türkiye'nin muhtelif illerinden gelen vatandaşlarımız var. Bizim Karacabey Belediyesi olarak farklı ve özgün her türlü etkinliğe kapımız açık. Bu pist alanı Türkiye'nin hiçbir yerinde yok" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR