Karacabey Yüzme Havuzu hizmete açılıyor
Karacabey Belediyesi Yüzme Havuzu,yenilenen yüzüyle pazartesi gününden itibaren hizmete açılıyor.
BURSA , 14 Haziran 2019 Cuma, 17:31
Karacabey Yüzme Havuzu hizmete açılıyor

Bahar aylarının gelmesiyle, tesisteki çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlayan Karacabey Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda havuzu açık sisteme dönüştürerek, yenilenen yüzüyle devreye aldı. Atatürk Kültür Parkı içerisinde yer alan ve daha öncekapalı balon sistemi ile hizmet veren tesis, vatandaşlardan gelen talep ve uzun ömürlü olması dolayısıyla açık sisteme geçirilirken, sürdürülen çalışmaların ardından ziyaretçilerini ağırlamaya hazır hale getirildi.

BAŞKAN ÖZKAN: "GELEN TALEPLERİ DİKKATE ALARAK YENİDEN DÜZENLEDİK"

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada,"Geçmişte kullandığımız kapalı sistem havuz, teknik olarak hem uzun ömürlü değil hemde fazladan bir enerji israfına neden oluyordu. Ayrıca özellikle yaz aylarında vatandaşlarımızdan da açık sistem yüzme havuzuna geçilmesi talebi sıkça bize ulaşıyordu. Bizde bunu fırsata çevirerek, yüzme havuzumuzu açık hale getirdik. Vatandaşlarımız burada hem güneşlenebilecek hemde havuza girebilecekler. Yine yüzme kurslarımızda okulların kapanması ile kayıtlarımız da başladı. Bu yaz tatilini hem vatandaşlarımız hemde çocuklarımız için daha eğlenceli hale getireceğiz'' dedi.

YÜZME KURSLARI BAŞLIYOR

Karacabey Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda yüzme havuzunda, yüzme öğrenmek isteyen öğrenciler için ücretsiz kurs kayıtlarına başlandığını duyurdu. Belediye bünyesindeki yüzme antrenörü tarafından verilecek kurslara, çocukların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Öte yandan, öğrenciler için ücretsiz yüzme kursu kayıtlarının17 Haziran Pazartesi günü başlayacağı duyuruldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR