Kardeşini 90 dolara öldürtmüş
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un üvey kardeşi Kim Jong-nam'ın öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan kadın, suikastten haberi olmadığını, kamera şakası yapması için kendisine 90 dolar ödendiğini söyledi.
DÜNYA , 25 Şubat 2017 Cumartesi, 18:06
Kardeşini 90 dolara öldürtmüş

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un üvey ağabeyi Kim Jong-nam'ın 13 Şubat'ta havalimanında yüzüne kimyasal madde atılarak öldürülmesiyle ilgili yakalanan ve sorgusu devam eden Malezyalı kadın, suikastten haberi olmadığını, kamera şakası yapması için kendisine 90 dolar ödendiğini söyledi.

"BEBEK YAĞI SÜRMEMİ SÖYLEDİLER"

Malezya'da gözaltına alınan Endonezya vatandaşı Siti Aisyah, kendisinden Kim'in yüzüne "bebek yağı" sürmesinin istendiğini öne sürdü.

Otopsisisinde Kim Jong-nam'ın VX sinir gazıyla öldürüldüğü belirlenmişti. Birleşmiş Milletler, VX sinir gazını kitle imha silahı olarak kabul ediyor.

KUZEY KORE İDDİALARI REDDEDİYOR

Geçen hafta Kuala Lumpur havaalanında iki kadının Kim'in yüzüne bir şey püskürttükten sonra kaçtıkları açıklanmıştı.

Suikastin arkasında Kuzey Kore'nin olduğu iddia ediliyor. Ancak Pyongyang yönetimi bu iddiaları reddediyor.

Olayla bağlantılı olarak şimdiye kadar üç kişi gözaltına alındı. Ancak polis, dördü Kuzey Koreli toplam yedi şüpheliyi arıyor.

"BANA 90 DOLAR VERDİLER"

Endonezyalı büyükelçiliği yetkilileri, bugün Kuala Lumpur'da Siti Aisyah ile görüştü.

Büyükelçi yardımcısı Andreano Erwin görüşmeden sonra "Kendisinden bunu yapmasını birilerinin istediğini söyledi. Japon ya da Koreliye benzeyen birileriyle görüştüğünü, 400 ringnit (yaklaşık 90 dolar) aldığını ve kendisine bebek yağı verildiğini anlattı" dedi.

Elçilik yetkilileri, kadının, saldırıda kullanılan kimyasaldan etkilendiğine dair bir işaret olmadığını belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR