Kardeşten öte
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı'na yeniden adaylığı konusunda yürütülen tartışmaları değerlendirerek, "Günü geldiğinde de onları biz kendi aramızda oturup konuşuruz. Ne yapılacaksa hep beraber, en doğrusunu hep beraber yaparız. Sayın Başbakanla bizim olan arkadaşlığımız, ilkelerimiz kardeşlik hukukunun da ötesindedir" dedi.
GÜNDEM , 04 Ağustos 2012 Cumartesi, 15:22
Kardeşten öte

Cumhurbaşkanı Gül, Hacı Bayram Camii'nde öğle namazı kıldı. Namazın ardından camiden ayrılırken gazetecilerin sorularını cevaplayan Gül, Cumhurbaşkanlığı'na yeniden aday olabileceği tartışmalarının hatırlatılması ve Başbakan Erdoğan'la arasında bir kırgınlık olup olmadığının sorulması üzerine, Cumhurbaşkanlığı seçimi için önlerinde daha iki yıl gibi bir süreç bulunduğuna işaret etti. "Bu süre içinde hepimizin içeride ve dışarıda yaptığımız, yapacağımız çok önemli işler var. Hepimizin işiyle en iyi şekilde meşgul olması gerekir" diyen Gül, görevlerini en iyi şekilde yapmaları gerektiğini söyledi. Gül şöyle konuştu:

"Günü geldiğinde de onları biz kendi aramızda oturup konuşuruz. Ne yapılacaksa hep beraber, en doğrusunu hep beraber yaparız. Ayrıca bir kez daha herkese hatırlatmak isterim. Sayın Başbakanla bizim olan arkadaşlığımız, ilkelerimiz kardeşlik hukukunun da ötesindedir. Dolayısıyla bunları aklınızda böyle tutmanızı isterim. Dolayısıyla günü gelince otururuz, konuşuruz, ne gerekiyorsa hep beraber yaparız. Şimdi hepimiz işimizi en güzel şekilde yapmak zorundayız. Önümüzde daha uzun zaman var. Halkın, milletin beklentileri var. Türkiye'nin çevresinde olup biten önemli olaylar var. Zihnimizi bunlarla meşgul etmemiz lazım."

Gül, 'Başbakanla görüşmenizde bu konu gündeme geldi mi?' sorusunu ise cevaplamadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR