Katliamın detayları kan dondurdu
Adana'da eşini ve iki oğlunu bıçak ve tahra ile öldürdükten sonra kendini asarak intihar eden Ali Keklik'in baldızı Sevilay Kili, "Ali'yi kız kardeşim ve yeğenlerimle aynı mezara gömerlerse benzin döküp yakarız" dedi.
GÜNDEM , 21 Kasım 2016 Pazartesi, 10:48
Katliamın detayları kan dondurdu
Adana'da eşini ve iki oğlunu bıçak ve tahra ile öldürdükten sonra kendini asarak intihar eden Ali Keklik'in, bir oğlunu uykuda tahra ile boğazını kestikten sonra uyanan eşini ve diğer oğlunu boğuşmanın ardından onlarca bıçak darbesiyle öldürdüğü belirlendi. 

Edinilen bilgiye göre olay, Sarıçam ilçesi, Yeşiltepe Mahallesi, 2814 Sokak, 17 numaralı evde meydana geldi. Bundan yaklaşık 19 yıl önce evlenen Sibel (37) ve Ali Keklik (44) arasında koca Keklik'in arsası satılarak 40 bin liraya satın alınan evden dolayı kavga başladı. Dün de Ali Keklik eşi Sibel Keklik ve oğulları Okan (15) ile Özgür Keklik'i (13) öldürerek kendini astı. İşlenen cinayet ve intihar olayıyla ilgili detaylar da ortaya çıktı. Evde yapılan incelemede polis Ali Keklik'in tek başına uyuyan Özgür Keklik'in (13) boğazını tahra ile keserek öldürdüğünü, daha sonra ise eşi Sibel ile diğer oğlu Okan'ı öldürmek için yan odaya geçtiğini, birlikte uyuyan anne oğlun bir anda uyandığını, elinde bıçak ve tahra olan Ali Keklik'e karşı koymaya başladıklarını tespit etti. Ancak anne ve oğlun uzun süre Ali Keklik ile boğuşmasına rağmen Keklik'in eşini ve oğlunu yaraladığı, daha sonra da defalarca bıçaklayarak öldürdüğü belirlendi.

Yapılan incelemede Sibel Keklik'in başında ve vücudunun değişik yerlerinde 11 bıçak darbesi, Okan Keklik'in ise vücudunda 8 bıçak darbesine rastlandı. Vahşi kocanın eşinin ve oğlunun kesin ölmesi için boğazlarını da kestiği belirlendi. Ali Keklik'in bunları yaptıktan sonra öldürdüğü eşi ve iki çocuğunu battaniyeye sardığı, daha sonra kendisinin kıyafetlerini değiştirip dışarı çıkıp geri eve gelerek eşi ve oğlunu öldürdüğü odada kendini iple astığı öğrenildi.

AYNI MEZARA GÖMERLERSE BENZİN DÖKÜP YAKARIZ

Ali Keklik'in baldızı Sevilay Kili, "Ali'yi kız kardeşim ve yeğenlerimle aynı mezara gömerlerse benzin döküp yakarız" dedi. 

Sibel Keklik'in ablası Sevilay Kili (42), kız kardeşiyle eniştelerinin ev yüzünden sürekli tartışma yaşadığını belirterek, "Kız kardeşim Ali'nin arsasını satıp bu evi 40 bin liraya annemden aldı. Ali de 'benim arsamı satıp neden burayı aldınız ben köye gitmek istiyorum' diye sürekli huzursuzluk çıkarttı. Biz onlarca kez polisi çağırdık Ali'yi alıp götürdüler ama serbest kaldı. Bunun böyle yapacağı belliydi. Sürekli bize 'bu ev eşime ve çocuklarıma mezar olacak, bunları katledeceğim' diyordu. Biz bunu biliyorduk ama ne zaman yapacağını bilmiyorduk" dedi.

Kili, kendilerinin 3 gün önce köye gittiğini, bu sırada Sibel'in çalıştığı yerden arkadaşının telefonla arayarak işe gelmediğini söylediğini, bu nedenle köyden eve geldiklerini, kapıyı açtıklarında önce Ali'yi asılı halde gördüklerini, evden kötü kokular geldiğini, sonra da öldürülen kız kardeşini ve yeğenlerini gördüğünü anlattı.
 
Sevilay Kili, kız kardeşini ve iki yeğenini Ali Keklik'in uyurken bıçakla keserek öldürdüğünü ifade etti. Kili, kız kardeşini ve iki yeğenini kendilerinin Buruk Mezarlığı'nda toprağa vereceğini belirterek, "Eğer Ali'yi de bizim cenazelerimizle aynı mezarlığa gömerlerse o mezarı benzin döküp yakarız. Onu başka bir mezarlığa götürsünler bizimle aynı mezara defnetmesinler" dedi.

 Bu arada, aileden geriye kalan tek kişi olan Ebru Keklik ise olayı öğrenip geldiği evinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.
 
Anne ve iki oğul otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak Buruk Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Ali Keklik'in cenazesinin ise yakınları tarafından Kozan'a götürüleceği ileri sürülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR