Kayıp Malezya uçağı bulundu mu ?
Avustralyalı mekanik mühendis Peter McMahon, Google Maps'te yaptığı araştırmalarla kayıp Malezya uçağını bulduğunu iddia ediyor.
DÜNYA , 19 Mart 2018 Pazartesi, 15:11
Kayıp Malezya uçağı bulundu mu ?

Kayıp Malezya uçağı MH370 hakkında ortaya atılmadık iddia kalmadı. 8 Mart 2014 tarihinde Kuala Lumpur'dan Pekin'e China Southern Airlines adına 239 yolcu taşıyan uçak önce radardan kaybolmuş ve ardından sırra kadem basmıştı.

Çin, Avustralya ve Malezya kıyılarında yapılan araştırmalar 115 milyon sterline mal olmuş ve uçağa dair hiçbir ize rastlanmadığı için arama kurtarma çalışmaları Ocak 2017 itibariyle sonlandırılmıştı.

Fakat 64 yaşındaki Avustralyalı mekanik mühendisi Peter McMahon kayıp uçağı bulduğunu iddia ediyor.

NASA ve Google Haritalar fotoğraflarını kullanarak MH370 uçağını arayan McMahon, uçağın Hint Okyanusu'nda yer alan Mauritius'un yakınlarındaki Round Island'ın 16 km güneyinde olduğunu tespit ettiğini söylüyor.

McMahon'un buna kanıt olarak sunduğu bir fotoğrafta ise su yüzeyinde uçağı andıran bir iskeletin olduğu göze çarpıyor.

McMahon, dört ABD vatandaşının Avustralya'ya MH370 uçağının kalıntılarına göz kulak olması için gönderildiğini, bu kişilerin toplanan bilgileri kamuoyundan ve hatta hükümetten dahi sakladığını iddia ediyor ve uçağın bulunması halinde, iskeletinde çok sayıda kurşun izinin olması sebebiyle bir başka soruşturmanın açılmasına sebep olacağına inanıyor.

Korkunç olayda eşini ve iki çocuğunu kaybeden Ghyslain Wattrelos da uçağın vurularak düşürüldüğünü söylüyor. Watthelos, Vietnam, Malezya ve Tayland'ın bazı hayati bilgiler elinde bulundurduğuna inanıyor.

Peki kayıp Malezya uçağı MH370'e neler oldu? MH370'in kaybolması ile ilgili teoriler neler?

Bu konu hakkında yazılan 'Flight MH370: The Mystery' adlı kitaba göre MH370, yanlışlıkla vuruldu ve arama kurtarma çalışmalarının üzeri örtüldü. Buna göre uçağın uçuş yaptığı bölgede tatbikat yapan ABDli ve Taylandlı birlikler, tatbikat sırasında yanlışlıkla uçağa ateş etti.

Enteresan bir iddiaya göre de ABDli ünlü rap şarkıcısı Pitbull, kayıp Malezya uçağının kaybolacağını yıllar önce öngördü. Pitbull'un 2012'de Shakira ile beraber düet yaptığı 'Get It Started' şarkısındaki 'Now it's off to Malaysia' (Şimdi Malezya'ya uçtu) ve 'two passports, three cities, one day' (İki pasaport, üç şehir, iki ülke, bir gün) sözlerinin MH370'e binen İran uyruklu iki kişinin çalıntı Avusturya ve İtalya pasaportları kullanmasına atıfta bulunduğu şeklinde yorumlanıyor.

Ayrıca şarkı sözlerindeki üç kentin Malezya, Çin ve Vietnam'ın başkentleri ve iki ülkenin de Malezya ve Vietnam olduğu vurgulanıyor.

Malezya eski başbakanı Mahathir Mohamad de, uçağın kaybolmasının ardındaki gerçeğin CIA'in elinde bulunduğunu iddia ediyor. Yazı yazdığı bir internet sayfasında Mahathir Mohamad, uçağın GPS sistemi bozulduğu taktirde Boeing firması ya da ABD hükümetinin bu durumdan haberdar olacağını ve sebebini bileceğini söylüyor.

Bu teoriye göre ABD ordusu, uçağı kaçırdı ve Diego Garcia Adası'na indirdi. Fakat Malezya'da görevli ABDli bir diplomat, bu iddiaları yalanlamıştı.

Bir Rus gazetesi de MH370'in kaçırılarak Afganistan'a indirildiğini ve uçaktaki yolcuların esir alındığını öne sürdü. Moskovsky Komsomolets gazetesinde yer alan bu iddiaya göre uçağa gitmesi gerektiği yönü söyleyen Hitch adlı bir terörist ve diğer teröristler, Afganistan - Pakistan sınırında yer alan Kandahar kentine uçağı indirdi. Gazetenin askeri bir kaynaktan aldığını söylediği bilgilere göre yedi gruba ayrılan uçaktaki yolcular çok kötü koşullarda yaşamını sürdürüyor.

Sosyal medya kullanıcılarının birçoğuna göre de uçak, uzaylılar tarafından kaçırıldı. Bir başka iddia da, çok büyük miktarda bir yaşam sigortası ödeneği sebepli yapılmış bir kazanın yaşanmış olabileceği.

İllüminati ve Edward Snowden bile, kaza ile ilgili iddialar arasında yer alıyor.

Kazayla ilgili diğer iddialar arasında Asya'da olası bir Bermuda Şeytan Üçgeni'nin varlığı, yangın, terörist saldırı, elektronik silah denemesi, pilotun öldürülmesi ve oksijen tükenmesi bulunuyor.

En önemli iddia ise uçağın pilotu Zaharie Ahmad Shah'ın bir numaralı şüpheli olduğu. Uçağın akıbetini araştıran dedektifler, 53 yaşındaki Zaharie Ahmad Shah'ın, uçuştan önce sosyal ve iş taahhütlerinin tümünü sildiğini tespit etmişti. Buna göre uçak, kasıtlı bir biçimde kayıplara karışmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR