Kerem Bursin'den çarpıcı açıklamalar!
Oyuncu Kerem Bursin, dizilerdeki sansür uygulamasını "Sigara ve alkol gösteremiyoruz. Çünkü insanlar etkileniyor. O zaman neden kadına şiddeti görüyoruz? Neden bir dizinin konusu tecavüz olur?" sözleriyle eleştirdi.
MAGAZİN , 15 Temmuz 2018 Pazar, 00:21
Kerem Bursin'den çarpıcı açıklamalar!

Yakışıklı oyuncu Kerem Bursin, Türk dizilerindeki sansür uygulamasını eleştirdi. Kerem Bursin, yaptığı açıklamada, "Neden başrollerdeki adamlar kadınları bağırıp çağırıp vurup tecavüz edip bir kahraman oluyorlar? Niye bunları gösteriyoruz? Bu yanlış. Bu yüzde yüz yanlış" ifadelerini kullandı.

"NEDEN DİZİLERDE KADINA KARŞI ŞİDDETİ GÖRÜYORUZ"

Dizilerdeki sansür uygulamasını eleştiren oyuncu Kerem Bursin, "Peki neden sigara gösteremiyoruz? Neden alkol gösteremiyoruz? Çünkü insanlar etkileniyor. O yüzden izleyince ve bir sigara görünce bu anlamda teşvik etmeme adına göstermiyoruz. Yoksa ceza geliyor. Mantıklı. Yani madem etkileniyorsa tamam, anlarım. O zaman neden kadına karşı şiddeti görüyoruz? O zaman neden bir dizinin konusu tecavüz oluyor? Neden başrollerdeki adamlar kadınları bağırıp çağırıp vurup tecavüz edip bir kahraman oluyorlar? Niye bunları gösteriyoruz? Madem dizi izleyip de insanlar etkileniyorsa o zaman demek ki bunu izleyip de etkilenip bunları yaparak bunun normal bir şey olduğunu göstermiş oluyoruz. Bu yanlış. Bu yüzde yüz yanlış." dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR