Kestel'de fırın denetimleri sıklaştırıldı
Kestel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayı münasebeti ile ilçede faaliyet gösteren fırınlara yönelik denetimlerini sıklaştırdı.
BURSA , 16 Haziran 2016 Perşembe, 15:55
Kestel'de fırın denetimleri sıklaştırıldı
Kestel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından oluşturulan denetim ekipleri tarafından başlatılan fırınlarda, un deposundan, satış yerine, personelin giyiminden, temizliğine, sağlık karnelerine ve pidenin gramajına kadar bir çok yönden denetimler gerçekleştirildi. Ramazan ayı sebebiyle ilçede ekmek üretimi yapan fırınlarda sıklaştırılan denetimlerde görülen olumsuzluklar ile ilgili cezai işlemler uygulandı.

Fırınlara yönelik denetimlerin bundan sonrada devam edeceğini belirten Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, "Gıda üretimi oldukça büyük önem ve özen isteyen bir konu. Bu konuda ilçemizde faaliyet gösteren tesislerin halkımıza sağlıklı ürün satışını yapmaları konusunda son derece kararlıyız. Halkımıza eksik gramajlı hijyenik olmayan bir ortam da üretimi yapılmış ürün satışına müsaade etmemiz mümkün değil. Zabıta müdürlüğü ekiplerimizce yapılan denetimlerde ilçemizde üretim yapan tesislerin büyük bir bölümünde kurallara uyulduğu ve sağlıklı bir üretim yapıldığı tespit edildi. Bunun dışında tespit edilen küçük eksikliklerin giderilmesi noktasında gerekli uyarılar yapıldı" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR