Kıbrıs'ta çok önemli adım!
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Güney Kıbrıs Futbol Federasyonu'nun (KOP) birleşmesine yönelik görüşmelerin ikincisi bugün Lefkoşa'da gerçekleşti.
DÜNYA , 17 Ocak 2013 Perşembe, 15:56
Kıbrıs'ta çok önemli adım!

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ile KOP Başkanı Kostakis Kutsokumnis arasındaki görüşme, KTFF binasında gerçekleştirildi.

Bir saat süren görüşmenin ardından iki federasyon başkanı basına açıklama yaptı ve üçüncü görüşmenin Mart ayında İsviçre'nin Zürih şehrinde yapılacağını duyurdu.

Kutsokumnis, "Umuyorum ki, önümüzdeki haftalarda futbolu birleştireceğiz. Artık UEFA da bizimle birlikte. Önümüzdeki adım UEFA ve FIFA ile bir araya gelmek olacak. Bu da muhtemel bir takım farklılıkları önceden ortadan kaldırmaktır" dedi.

Sertoğlu ise, bir anlaşmaya varılacağına dair inancının bugünkü görüşmeyle daha da arttığını söyleyerek, Sayın Başkanı'n da belirttiği gibi bu görüşme ile birbirimize biraz daha yaklaştık. Artık önümüzdeki kısa dönemde bu işi nasıl çözebiliriz, buna bakacağız.

İki federasyon arasındaki görüşmelerin ilki geçtiğimiz yıl Aralık ayında gerçekleştirilmiş ve bu görüşme, federasyonların birleştirilmesine yönelik önemli ve ümit verici bir adım olarak nitelendirilmişti.

 


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR