Kıdem tazminatı hakkında Davutoğlu'ndan çarpıcı açıklama
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na iki maaş vaadi nedeniyle yüklenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “O paraları kendisi biriktirmedi. 12 yıldır biriken rezervleri 4 ayda tüketmek istiyor” dedi. Davutoğlu, kıdem tazminatı konusunda özel bir çalışma olmadığını da söyledi.
GÜNDEM , 25 Mart 2015 Çarşamba, 11:23
Kıdem tazminatı hakkında Davutoğlu'ndan çarpıcı açıklama
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk-İş’i ziyaret etti. 

Burada bir konuşma yapan Davutoğlu, gündemdeki konularla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Davutoğlu, şöyle konuştu: 

“SSK Genel Müdürü olarak, o günkü politikaların mesulü olan birisi bugün, çok rahat bir şekilde halka dönüp, 'Size iki maaş vereceğim, bunu da noterlikten tasdik.'

Verirsin de kimin cebinden veriyorsun? Nasıl veriyorsun? Kılıçdaroğlu'nun dediği düzenlemeler hayata geçse, 25 milyar Türk Liralık ek açık gündeme gelecek. Nereden çıkacak bu 25 milyar Türk Lirası? Birisi bize bağış vermeyecek, birisi gelip kaynak aktarmayacak. Bütün bunlar, bir sonraki neslin cebinden harcanmış olacak.

O paraları kendisi biriktirmedi. 12 yıldır biriken rezervleri 4 ayda tüketmek istiyor. SSK’yı nereye getirdiği belli, nasıl devrettiği belli. 

Hiçbir zaman iktidara gelemeyeceği için bunları söylüyor. Halkımızdan özellikle bugünlerde seçim sathı mahaline girmişken böyle popülist tavırlara prim vermemesini rica ederim. 90'lı yılları herkes hafızasında iyi tutmalı. Bir mirasyediye ihtiyacı yok Türkiye'nin, gelecek nesillere miras bırakacak uzun dönemli, sağlıklı düşünen politikalara, politikacılara ihtiyacı var.

"KIDEM TAZMİNATI İÇİN ÖZEL DÜZENLEME YOK"

Kıdem tazminatı konusunda özel bir düzenlememiz şu anda yok. Bunlar hep konuşulacak. Kimseyi mağdur etmeden, işçilerimizin hukuklarını hiç bir şekilde zedelemeden bu hususları hep berabar ele alacağız.

KARAYOLLARI İŞÇİLERİNİN DURUMU

Karayolları işçilerimizin durumuyla ilgili, Ulaştırma Bakanlığımız'la da yapılan çalışmalar neticesinde, kamunun ihtiyaç hissettiği istihdam sağlanacak ve yasal bir süreçte tamamlanmış olduğu için Karayollarındaki işçilerimiz, Yol-İş bünyesinde çalışan işçilerimizle ilgili önemli bir mutabakata varıldı. İnşallah onlarla da en kısa zamanda buluşup bu müjdeyi birlikte yaşayacağız.

"YAPILMASI GEREKEN EN SON ŞEY..."

(Bülent Arınç ve Melih Gökçek'in açıklamaları) Herhangi bir arkadaşın, herhangi bir şekilde eleştirisi, yeni bir düşüncesi yaklaşımı varsa ifade edilecek bütün zeminler mevcuttur. Burada yapılması gereken en son şey, delillendirilmemiş bir tarzda, her iki açıklamayı da kast ederek söylüyorum, bu konuların bizim de irademiz dışında kamuoyuyla paylaşılmasıdır.

 Gerekenleri söyledim. Kimse partiyi yıpratacak hareket içinde olmaz. Bu tartışma kapanmıştır. Başka tartışmalar olursa parti kurallarını işletiriz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR