Kılıçdaroğlu: "Bursa, İstanbul ve Ankara'yı alacağız"
CHP yerel seçim startını verdi. Belediye başkanlarını Ankara'da toplayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul ve Ankara dahil yedi büyükşehir belediyesini alacağız" dedi. Ana muhalefetin, adaylarını belirlerken hayır bloğunun da desteğini alabilecek isimleri tercih edeceği öğrenildi
GÜNDEM , 22 Kasım 2017 Çarşamba, 16:49
Kılıçdaroğlu: "Bursa, İstanbul ve Ankara'yı alacağız"

Yerel seçim hedefini bu sözlerle açıkladı CHP lideri. Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanları toplantısında konuştu. İhanet tartışmasını hatırlattı, İstanbullulara çağrı yaptı. CHP 2019 için yerel seçim bildirgesi hazırlayacak. Belediye başkanlarına da görüş bildirmeleri için bir form gönderilecek. Bildirgede ülke sorunlarının yerelden geçtiği vurgusu ve chp'nin vaatleri yer alacak. CHP yerel seçimler için bir de dünya ve Türkiye'deki başarılı uygulamaların bulunduğu proje havuzu oluşturdu. Belediye başkanlarına da havuza yeni projeler eklemesi talimatı verildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP'nin yönettiği 6 büyükşehir belediyesinde "Başarılı oldukları gerekçesiyle" değişime gitmesi beklenmiyor.

Bazı vekillerin de talip olduğu İstanbul, Ankara, Bursa, Mersin ve Antalya gibi kritik illerde ise "Hayır bloğunun" içine sinecek adaylar aranıyor.

Ancak bu yapılırken parti içinde kriz çıkmaması icin bazı kriterler getirildi. Belediye başkan adaylarının belirlenmesinde bu kriterlerin yanı sıra yapılacak anketler de etkili olacak.

Adayların ise CHP'nin Şubat 2018'de yapacağı olağan kongre sonrası, seçimlere 8 ay kala açıklanacağı öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR