Kılıçdaroğlu'nun başkanlığa devamına hükümetten ilk yorum!
Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP kurultayını değerlendirdi.
GÜNDEM , 04 Şubat 2018 Pazar, 12:17
Kılıçdaroğlu'nun başkanlığa devamına hükümetten ilk yorum!

Bozdağ "Muharrem İnce de seçilseydi bir şey farketmezdi. CHP, PKK'nın görüşlerini dillendiriyor"

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CNN Türk'te katıldığı Hafta Sonu programında CHP kurultayını değerlendirdi.

Bozdağ şunları söyledi:

KILIÇDAROĞLU PARTİ İÇİNDE GÜÇLÜ

Öncelikle Kemal Kılıçdaroğlu'nu kutluyorum. Kılıçdaroğlu 8 senede 5 kongre kazandı. Bu da gösteriyor ki parti içinde çok güçlü.

Onun değişmesini isteyen de bir delege var. Bu CHP içinde tartışmaların bitmediğini de gösteriyor. Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun yarısı kadar oy aldı.

"PKK'NIN GÖRÜŞLERİNİ DİLLENDİRİYOR"

"İnce de seçilseydi hiç bir şey değişmezdi. Aynı tas aynı hamam. Marjinal görüşleri var. HDP'nin görüşleri CHP ile yüzde 99 örtüşüyor. PKK'nın görüşlerini dillendirmek, marjinal grupların görüşlerini dillendirmek CHP'ye bir şey kazandırmıyor. CHP'nin tabanı bundan rahatsız. Afrin harekatının başladığı zaman Kılıçdaroğlu karşısında bir açıklama yaptı. Halkın tamamının destek verdiğini görünce çark etti. Lider bunu görecek. Görmeden açıklama yapıyor."

"BİZ DAVET ETTİK, GELMEDİLER"

"CHP'nin tüm kurultaylarına temsilci gönderdik. Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanlığı'na seçildiği son AK Parti Kongresi'ne CHP'ye davet gönderdik ancak katılmadılar. Bu nedenle AK Parti, CHP kurultayına temsilci göndermedi."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR