Kiracısını öldüren sanığa 13 yıl 9 ay
Bursa'da kendisini 17 yerinden bıçaklayan kiracısını av tüfeğiyle öldürdüğü iddia edilen sanık, 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
BURSA , 19 Mayıs 2012 Cumartesi, 11:57
Kiracısını öldüren sanığa 13 yıl 9 ay
5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapsi istenen Ö.Ş. (33), son kez hakim karşısına çıktı. Daha önce kira borcunu ödemediği için tartışıp kendisini yaralayan 60 yaşındaki marangoz Orhan Güleç'i av tüfeğiyle öldürmekle suçlanan sanık Ö.Ş., son sözünde, "Benim amacım onu vurmak değildi. Vurmak isteseydim bunu güvenlik kameralarının önünde yapmazdım. Cezaevinden çıktıktan sonra sürekli benim üzerime geldi. Bana kendi evimde 6 ay boyunca hapis hayatı yaşattı. Olay günü kendisini korkutmak için ateş ettim. Zaten karakola gittiğimde de, 'Ben birisini korkutmak için ateş ettim' diyerek teslim oldum. Şahsın öldüğünü sonra öğrendim" şeklinde konuştu.

Kısa bir aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, tutuklu sanık Ö.Ş.'yi "kasten adam öldürmek" suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırdı. Ardından suçun tahrik altında işlenmiş olması ve duruşmadaki iyi hali sebebiyle sanığın cezası 12 yıl 6 aya indirdi. Ö.Ş., "Ateşli silahlar kanuna muhalefet" suçundan da 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR