Kısmet değilmiş
Bursaspor kaptanı Ömer Erdoğan, Yeşil Beyazlı formayla Atatürk Stadı'ndaki son maçına yarın çıkacak. Aktif futbola son noktayı koymaya hazırlanan tecrübeli kramponun tek üzüntüsü merhum başkan İbrahim Yazıcı'nın o anda yanında olamaması.
BURSASPOR , 12 Mayıs 2013 Pazar, 08:29
Kısmet değilmiş

Sezon sonunda aktif futbol kariyerine bu sezon nokta koyacak Bursaspor'un kaptanı Ömer Erdoğan, Atatürk Stadı'ndaki son maçına yarın çıkacak. Eskişehirspor önünde son kez Bursa'da taraftarının önünde boy gösterecek kaptanın içi oldukça buruk. Tecrübeli krampon, “Gönül isterdi ki başkanımız da bu maçımızda yanımızda olsun. Onun önünde bir veda maçı yapmak isterdim. Ama kısmet değilmiş. Benim için çok farklı bir duygu olacak" diye konuştu.

BAŞKANIMIZLA YOL ÇİZERDİK

Hedefinin iyi bir antrenör olmak olduğunu ifade eden ve Bursaspor'da görev alıp almayacağı yönündeki soruyu yanıtlayan Ömer, "Başkanımız sağ olsaydı oturup birlikte yol çizerdik. Şu an düşüncemiz kalan 2 maçımız. Başkanımıza karşı verdiğimiz bir söz var. Ligi en iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. Avrupa'yı garantiledik ama üst sıralara çıkmak istiyoruz” dedi.

ONA EN YAKIN BENDİM

Bursaspor'da geçirdiği yıllara değinen kaptan Ömer, şunları söyledi: “7 yılı doldurdum. Şampiyonlukta sevinç, yolun sonunda ise büyük üzüntü yaşadık. Ben şu anda başkanın görev yaptığı sürede en uzun çalışan futbolcuyum. 5 buçuk yıllık döneminde ben vardım. Ona en yakın bendim. Kaptan olarak sürekli temas halindeydim. Benim için bir kat daha üzücü oldu. Çok güzel anılarla, gönlüm rahat bir şekilde futbola veda edeceğim.”

16 en çok Serdar’a yakışır

Bursaspor'da 16 numaralı formayı giyen Ömer Erdoğan, futbolu bıraktığında bu formayı genç savunmacı Serdar Aziz'e bırakmak isteyeceğini söyledi. Ömer, "Buna benim karar verme yetkim yok ancak bu formaya en çok Serdar Aziz'i yakıştırıyorum” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR