Kıvanç Tatlıtuğ'un ücreti düştü
Kıvanç yüzde 30 indirime gitti Kurt Seyit’ten bölüm başı 70 bin TL alan Kıvanç Tatlıtuğ’un, reytingler bir türlü düzelmeyince bölüm başı ücretinde yüzde 30’luk bir indirimle 50 bin TL’ye sözleşme yenilediği iddia ediliyor.
MAGAZİN , 14 Haziran 2014 Cumartesi, 15:23
Kıvanç Tatlıtuğ'un ücreti düştü

Star TV ekranlarında bir türlü istenen reyting rakamlarına ulaşamayan “Kurt Seyit ve Şura – İstanbul” adlı dizinin üzerindeki karabulutlar dağılmıyor. Geçtiğimiz hafta Kıvanç Tatlıtuğ ile Engin Şenkan arasında dizi setinde yaşanan sert kavga sonrası şimdi de dizi oyuncularının bölüm başı ücretlerinde indirime gidildiği iddiası var.

Yapımcılığını Ay Yapım’ın gerçekleştirdiği “Kurt Seyit ve Şura – İstanbul” yapım masraflarına göre bir hayli düşük izlenme oranları elde etti. Sosyal medyada Kıvanç Tatlıtuğ ile Farah Zeynep Abdullah'ın tek tek çok güzel insanlar olduğu ancak dizide kimyasının tutmadığı eleştirileri var.

YENİ BİR KADIN PARTNER SEÇENEĞİ MASADA

Star TV’nin son dönemdeki en başarısız işleri arasına giren dizinin, istenilen reytingleri ve reklam gelirini elde edemeyince hem yapım şirketi hem de yüksek ücret alan bazı oyuncuların fiyat indirimine gittiği iddia edildi. Kıvanç Tatlıtuğ’un diziye üç yıllık özel anlaşma ile geldiği biliniyor. Tatlıtuğ, bölüm başı 70 bin TL'ye 'Kurt Seyit ve Şura' dizisine başlamıştı. 39 bölüm (3 sezon) için anlaşma yapılan Tatlıtuğ, Türk televizyon tarihinin en iyi sözleşmelerinden birine imza atmıştı. Önemli oyuncularına rağmen reytingleri beklenenden düşük kalan Kurt Seyit dizisi için oyuncular ve Ay Yapım şirketi şartları değerlendirmek için tekrar değerlendirme yaptı.

Dizinin yayından kaldırılması dahil tüm seçeneklerin masaya yatırıldığı toplantı sonrası iki taraftan da özveri geldi. Kamuoyunda prestijinin sarsılmasını istemeyen taraflar, bazı yüksek ücret alan oyuncuların ücret indirimine gitmesi konusunda anlaştı. Kıvanç Tatlıtuğ’un da bölüm başı ücretinde yaklaşık yüzde 30 indirimle 50 bin TL’ye indiği iddia ediliyor. Dizi ile ilgili bir diğer seçenek de Farah Zeynep Abdullah yerine önümüzdeki bölümlerde başka bir kadını ön plana çıkararak Kıvanç Tatlıtuğ’a uygun kimyalı yeni bir partner yaratma

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR