Kız arkadaşının annesini öldüren sanığa 22 yıl!
İzmir'in Torbalı ilçesinde, barışmak için gittiği evde kız arkadaşı ile babasını yaralayıp, annesini öldüren Yusufcan Özalp, müebbet ve 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
GÜNDEM , 18 Nisan 2019 Perşembe, 18:33
Kız arkadaşının annesini öldüren sanığa 22 yıl!

Olay, geçen yıl 4 Haziran günü Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yaşandı. Yusufcan Özalp (19), kavgalı olduğu kız arkadaşı Merve Yün (19) ile barışmak için evine gitti. Ancak Özalp ile genç kızın ailesi arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Özalp, elindeki bıçakla anne Fadime Yün'ü (52) göğsünden bıçaklayarak, öldürdü. Baba Fahri Yün (57) ve Merve Yün'ü de yaraladı.

Ayrancılar Jandarma Karakol Komutanlığı'na giderek, teslim olan Yusufcan Özalp, tutuklandı. Hakkında kasten öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs ve 'yaralama' suçlarından dava açıldı.

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamanın bugünkü karar duruşmasında tutuklu sanık Yusufcan Özalp ile olayda yaralanan Fahri Yün ve Merve Yün hazır bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Pınar Melli ile taraf avukatlarının katıldığı duruşmada son savunması sorulan sanık Yusufcan Özalp, suçsuz olduğunu iddia ederek, "Ben olayın başından beri Fadime Yün'ü öldürmediğimi söylüyorum. Fadime'yi bana doğru bıçak sallayan eşi öldürdü. Ben öldürme amaçlı onların evine gitmedim. Kendileri çağırdı. Saldırıya ve hakarete uğradım. Kendimi savundum" dedi. Sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyesini ve beraatini talep etti.

Duruşma sonunda mahkeme, Yusufcan Özalpi, kasten öldürme suçundan müebbet hapis, 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 12 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 6 yıl, silahlı tehdit suçundan 2 yıl, konut dokunulmazlığını geceleyin ihlal suçundan 2 yıl hapis hapis ve kasten yaralama' suçundan da 2 bin 400 TL para cezasına çarptırdı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR