Köprülerde lodos temizliği
Bursa’da iki gündür etkisini sürdüren lodos, köprü ve batçıkları çöplüğe çevirdi.
BURSA , 29 Ekim 2012 Pazartesi, 15:28
Köprülerde lodos temizliği

Rögarların tıkanmaması için seferber olan Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ), lodusun sürükleyek getirdiği yaprak ve kağıt parçalarını temizliyor.
Şehir merkezindeki bütün köprülü kavşak, batçık ve kuytu noktaları sabahtan bu yana temizleyen ekipler, Ankara yolunda trafiği tek şeride düşürerek çalışmalarını sürdürüyor. 7 ayrı ekiple sürdüren çalışmalarla, yağış sonrasında meydana gelebilecek su baskınları ve tıkanıklıkların önüne geçilmesi hedefleniyor. Merinos köprülü kavşağında yaşanan kısa süreli sıkışmanın temizlik çalışmasından kaynaklandığını gören vatandaşlar ise, bu temizliğin her lodos sonrasında yapılması gerektiğini söyledi. Ekipleri tebrik eden bazı vatandaşlar, bundan sonra batçıklardaki su baskınlarının artık yaşanmayacağını, suyun kısa sürede çekileceğini belirtti.
Belediye yetkilileri ise, vatandaşların ev ve dükkanlarının önündeki yağmur menfezlerinin çevresini temizlemesini isteyerek, "Vatandaşlarımız rögar kapaklarında biriken yaprak veya poşetleri temizlerse yağmurda hiçbir sıkıntı yaşanmaz" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR