Köy kahvaltısının yeni adresi Doğancı
Osmangazi Belediyesi'nin köyleri cazibe merkezi haline getirmek için hayata geçirdiği projelerden biri olan Doğancı Köy Sofrası Kahvaltı Salonu, sahip olduğu eşsiz manzarasının yanında sunduğu doğal ve organik ürünler ile farklı tat ve lezzet arayanların en çok tercih ettiği adreslerden biri oldu.
BURSA , 06 Eylül 2017 Çarşamba, 15:25
Köy kahvaltısının yeni adresi Doğancı

10 ay önce hizmete açılan Doğancı Köy Sofrası Kahvaltı Salonu'nda kadınlar kendi ürettikleri organik ürünlerle misafirlerine hizmet veriyor.

Kendi elleriyle hazırladıkları tarhana, köy ekmeği, gözleme, reçeller, köy peyniri ile yine köylerinden temin ettikleri yumurta, bal, tereyağı, kaymak ve zeytin gibi tamamı organik ürünlerden oluşan kahvaltı tepsisinde, yine köylerinde yetişen sebzeler yer alıyor.

Doğancı Mahalle Muhtarı Halil Bayrak ve Doğancı Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı Hatice Şahan, köyden kente göçü önlemek, kadınlara istihdam alanı sağlayarak ekonomide aktif rol almalarına katkıda bulunmak ve bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için geliştirilen projeye verdiği destekler için Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür etti.

Başkan Mustafa Dündar, "Doğancı, Osmangazi'de mahalle olarak bize bağlanmış 27 köyümüzden birisi. Misafirlerine sahip olduğu eşsiz güzelliğin yanında, kendi yetiştirdikleri ürünlerden oluşan bir kahvaltı sunuyorlar.

Doğancı Köyü Kadınları Dayanışma Derneği ana binasını içten ve dıştan yeniledik. Yürütülen çalışmalar kapsamında derneğin ek binası tamamen yıkılarak 2 katlı olarak yeniden inşa edildi. Çevre düzenlemesi yapıldı.

Dernek binası çevresindeki bin metrekarelik bölüm, çocuklar için oyun alanı olarak düzenlendi. Kadınlara gelir kapısı açtık. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp, doğada kahvaltı etmek isteyenler için mükemmel bir tesis" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR