Köylüler kurban kesip 'yağmur duası'na çıktı
Sıcak giden havalar ve kuraklık Ardahan'da köylüleri zora soktu; onlar da çareyi dua etmekte buldu. Posof ilçesine bağlı Günlüce Köyü sakinleri, önce iki kurban kesti ardından da yağmur duasına çıktı
GÜNDEM , 27 Eylül 2017 Çarşamba, 09:56
Köylüler kurban kesip 'yağmur duası'na çıktı

"Yağmur duası" köyün Garip Mezarlıkları mevkiinde düzenlendi. Posof Müftü Vekili Turan Çiftçi, köy halkı ve çevre köylerden gelenlere öğle namazı kıldırdı ve dua yaptırdı. Ellerini açan köylüler hep birlikte "Amin" dedi.

Kuraklığın kendilerini perişan ettiğini ifade eden köylüler, "Su yoksa hayat da yok. Bu yıl hiçbir verim alamadık" dedi.

Köy Muhtarı Adil Önder, "Bölgemizde aşırı kuraklık var. Uzun süredir bir damla yağmur düşmedi. Hayvanların otlakları ve su kaynakları kurudu. Büyüklerimizden böyle gördük. Kurak geçen mevsimde Garip Mezarlıklar dediğimiz bölgeye gelir dua ederiz. Bu yıl da yine burada toplandık. İki koyun kurban ettik. Allah niyetimizi kabul etsin ve rahmetini ülkemizden, bölgemizden, köyümüzden ve üzerimizden eksik etmesin. Buraya gelen ve el açıp 'amin' diyen herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR