Küçük kızın iddiası ortalığı karıştırdı
İzmir’in Kahramanlar semtinde, 8 yaşındaki kız çocuğunun, market işleten emekli öğretmen M.G.’nin kendisini taciz ettiğini söylemesi üzerine çoğunluğu Roman olan vatandaşlar tepki gösterdi. Linç edilmek istenen M.G. gözaltına alınırken, mahalleli otomobilini ve evini ateşe verdi.
GÜNDEM , 30 Mayıs 2013 Perşembe, 16:39
Küçük kızın iddiası ortalığı karıştırdı

 Olay, dün (Çarşamba) saat 23.30 sıralarında Ege Mahallesi 1517 Sokak 15 numaradaki binada meydana geldi. Romanların yoğun olarak yaşadığı mahallede market işleten emekli öğretmen 63 yaşındaki M.G., iddiaya göre dükkanına çağırdığı 8 yaşındaki bir kız çocuğuna tacizde bulundu. Eve giderek dudaklarını sabunla yıkayan kız çocuğu, ne olduğunu soran annesine yaşadıklarını anlattı. Haberin kısa sürede mahallede yayılması üzerine, çoğunluğu Roman olan vatandaşlar M.G.’nin marketine giderek tepki gösterdi.

EVİNİ ATEŞE VERDİLER

Linç edilmek istenen M.G., marketin hemen yanındaki evine sığınarak polisten yardım istedi. Evden polis tarafından çıkartılan M.G., gözaltına alındı. Ailesi de başka bir yere götürüldü. Olaya tepkileri dinmeyen vatandaşlar, gece yarısı tekrar toplanarak bu kez M.G.’nin park halindeki otomobili ile evini ateşe verdi. Yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü. Polisin evin yanındaki önlemleri devam ederken, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR