Kurtulmuş'tan "izdivaç programları" açıklaması
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, izdivaç programlarıyla ilgili gelen şikayetlere değinerek, "Bu şikayetler bize, Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa geliyor. Şu an böyle bir çalışma yapılıyor, son noktaya geliyoruz. İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız" dedi.
GÜNDEM , 15 Mart 2017 Çarşamba, 23:54
Kurtulmuş'tan "izdivaç programları" açıklaması

Malatya ziyareti esnasında iki özel televizyonun ortak canlı yayınına çıkan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bir soru üzerine izdivaç programları ile ilgili konuştu.

"OLMAZ OLSUN BÖYLE REKLAM GELİRLERİ"

Kendilerinin de çok yakından takip ettiği bir konu olduğunu ifade eden Kurtulmuş, "Üzülerek izlediğimiz bir alan. Bu bizim örfümüze, geleneğimize, inançlarımıza, Türk aile yapısına, Anadolu topraklarının kültürüne uygun olmayan şeylerdir. Zaman zaman bize de ulaşan hiçbir şekilde kabul edilemeyecek sözlerin, davranışların sergilendiği bir takım evlilik programları. Neymiş efendim reytingi çok yüksek ve dolayısıyla reklam gelirleri de çok yüksek. Olmaz olsun böyle reklam gelirleri. Aile müessesini ortadan kaldıracak, ulviyetini, kutsiyetini ortadan kaldıracak son derece acayip programlar var" diye konuştu.

İzdivaç programlarıyla ilgili Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) bir çalışma yaptığını kaydeden Kurtulmuş, bu konuda 120 bin şikayetin olduğunu belirtti.

"KHK DÜZENLEMESİ İLE GÜNDEME GETİREBİLİRİZ"

RTÜK'ün tüm bunları yakından takip ettiğini belirten Kurtulmuş, "Bu şikayetler bize, Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa geliyor. Şu an böyle bir çalışma yapılıyor, son noktaya geliyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu büyük ihtimalle bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) düzenlemesi ile gündeme getirebiliriz. Bu yöndeki çalışmalar son noktadadır, İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR