Kütüphaneciler Bursa'da buluştu
Yerel Yönetimlerde Kültürel Mirasın Yönetimi ve Kütüphaneler Uluslararası Sempozyumu' Bursa'da başladı. 2 gün sürecek sempozyumda kütüphaneciliğin dünü, bugünü ve geleceği tartışılacak.
BURSA , 06 Eylül 2017 Çarşamba, 12:39
Kütüphaneciler Bursa'da buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kütüphaneciler Derneği iş birliğiyle düzenlenen sempozyuma 17 ülkeden 54 konuşmacının katılıyor.

Merinos AKKM Hüdavendigar Salonu'ndaki sempozyumun açılış konuşmaları Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık ve Doç. Dr. Nevzat Özel tarafından yapıldı. Abdülkadir Karlık, yaptığı konuşmada, belediyelerin hayatı kolaylaştırmak için çalıştığını söyledi.

Karlık, bu tür araştırma ve uygulamaları desteklediklerini vurguladı. Başkanvekili Karlık, bu anlamda Türk Kütüphaneciler Derneği Bursa Şubesi destekleriyle Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yerel Yönetimlerde Kültürel Mirasın Yönetimi ve Kütüphaneler Uluslararası Sempozyumu'nun gerek akademisyenlere, gerekse kurumlarda çalışan uygulayıcılara ciddi katkılar sağlayacağına inandığını anlattı.

6-8 Eylül tarihleri arasında organize edilen sempozyum, "Kültürel Miras-Kent Bellekleri Oluşturma ile Kütüphaneler ve Geleceği" konulu 2 ana başlık altında düzenleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR