Kuyumcuda katliam yapan kişi öyle biri çıktı ki...
Mersin'in Akdeniz ilçesindeki kuyumcu soygununda 2 kişiyi öldüren kişi annesiyle birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Kuyumcuda katliam yapan kişinin polis olduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM , 28 Şubat 2019 Perşembe, 21:59
Kuyumcuda katliam yapan kişi öyle biri çıktı ki...

Olay, salı günü akşam saatlerinde Mesudiye Mahallesi Hastane Caddesindeki Defterdarlık binası karşısında Gür İşhanında meydana geldi. Yüzü maskeli kişi, kuyumcu Mustafa Serpin ile çalışanı Yasin Tazegül vitrindeki altınları topladığı sırada dükkana girdi. Altınları almak isteyen kişi, Serpin'i ve Tazegül'ü direnmeleri üzerine tabancayla vurarak öldürdü.

Altınları alan saldırgan kaçarak kayıplara karıştı. Olayın hemen ardından özel bir ekip oluşturan Mersin Emniyet Müdürlüğü yaptığı çalışmada olayın aynı mahallede annesi ile birlikte oturan polis memuru V.Ç. tarafından gerçekleştirildiğini tespit etti.

Bunun üzerine harekete geçen polis, şüphelinin adresine operasyon düzenledi. Özel Harekat ekipleri ve cinayet masası dedektiflerinin yanı sıra çok sayıda polisin görev aldığı operasyonda V.Ç. ve annesi yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğüne getirilen 2 kişi sorguya alındı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR