Levent Kırca'nın mirasına talip oldu!
Bankalara ve çevresine olan borçlarından çocuklarının reddi miras davası açtığı ünlü oyuncu Levent Kırca'nın borçlarına İzmirli Remzi Akdemir talip oldu.
GÜNDEM , 30 Mart 2016 Çarşamba, 14:27
Levent Kırca'nın mirasına talip oldu!
Çocuklarının reddi miras davası açtıkları ünlü oyuncu  Levent Kırca'nın çevresine ve bankalara 350-400 bin lira arasında borcu olduğunun ortaya çıkmasının ardından haberi duyan İzmirli Remzi Akdemir,  Kırca'nın borcunu ödemek istediğini söyledi.

Geçen yıl vefat eden  Levent Kırca'nın  Oya Başar'dan olan oğlu Umut  Kırca ile kızı Ayşe  Kırca, babalarının mirasını reddetmek için dava açtı. Kardeşlerin talebini kabul eden mahkeme, "Umut ve Ayşe  Kırca'nın babalarının mirasının reddettiklerinin tespitine karar verildi" dedi. Haberi duyan Mimar Remzi Akdemir, çocuklarının kabul etmesi halinde  Kırca'nın yaklaşık 400 bin TL'lik borcunu ödeyebileceğini söyledi.

"BURADA ŞOV GİBİ BİR AMACIM YOK"

Borcundan dolayı  Kırca'nın mirasının reddedilmesini okuyunca üzüldüğünü ifade eden Akdemir, "Maddi mirasın yanı sıra birde sosyal mirası var. Buna bir katkı sağlamak istedim. Mirasına borcuyla, alacağıyla talibim.  Levent Kırca'nın mirası tüm  Türkiye'ye mal oldu. Ben de bir Türk vatandaşı olarak kendimi sorumlu hissediyorum, burada şov gibi bir amacım yok" dedi. Haberi görür görmez avukatını arayarak bilgi aldığını anlatan Akdemir, kan bağı olmadığı için resmen bir miras devri olamayacağını kaydetti.

"BORCUNU KARŞILAMAYA HAZIRIM"

Tüm  Türkiye'yi  Kırca'nın mirasına sahip çıkmaya davet eden Akdemir, "Çocuklarının maddi durumları uygun olmayabilir. Bunun için reddi miras yapmak zorunda kalmış olabilirler. Okuduğum kadarıyla belli bir miktar ticari borçtan kaynaklı bir reddi miras var. İmkanlarım ölçüsünde bu borcu karşılamaya hazırım.  Levent Kırca'nın sosyal anısını yüceltmek adına böyle bir şeye ben varım" diye konuştu.  Kırca'nın kişisel eşyalarından oluşan bir butik müze yapılabileceğini söyleyen Akdemir, "Onun anısı hepimizin kalbinde var. Bana katılan başka insanların olacağına da eminim.  Levent Kırca'nın anısına ve hatıralarına sahip çıkmaya çağırıyorum herkesi. Kimse olmasa da ben vardım. Bu konuda çocuklarıyla iletişim kurmak istiyorum. Bu mirası kaldırmamız lazım" ifadelerini kullandı.

"HİÇ KARŞILAŞMADIK"

Levent  Kırca ile birebir hiç karşılaşmadıklarını belirten Akdemir, "Sadece izleyicisiydim. Öyle sanatçıların izleyicisi olduğunuzda televizyon önünde çok anınız oluyor. Olacak O Kadar programından çok anımız var ama hiç karşılaşmadık" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR