Liseli kızı intihardan ayrıldığı erkek arkadaşı vazgeçirdi
Aadapazarı’nda 17 yaşındaki liseli kız öğrenci Z.Ç., Sakarya Nehri Köprüsü’ne çıkarak intihar girişiminde bulundu. Genç kız yaklaşık bir saat sonra erkek arkadaşının olay yerine gelmesi üzerine ikna oldu ve köprüden indi.
GÜNDEM , 26 Kasım 2014 Çarşamba, 15:55
Liseli kızı intihardan ayrıldığı erkek arkadaşı vazgeçirdi
Adapazarı’nda lise öğrencisi Z.Ç. iddiaya göre okuldaki erkek arkadaşından ayrılınca bunalıma girdi ve öğle saatlerinde Güneşler Mahallesi’ndeki Eski Sakarya Köprüsü’ne gelerek intihar girişiminde bulundu. Köprünün alt kısmında bulunan boruların üzerine çıkan genç kızı gören çevredeki kişilerin durumu bildirmesiyle, olay yerine çok sayıda polis, 112, itfaiye ve arama kurtarma ekibi sevk edildi.

Olay yerine gelen ekipler genç kızı ikna için uğraştılar. Ancak sürekli olarak ağlayan liseli kızın intihar girişimini öğrenen okul arkadaşları ve öğretmenleri de olay yerine geldi. Köprünün yan kısımlarındaki korkuluklara tutunan genç kızın dengesini kaybedip köprüden düşme ihtimaline karşılık afad ve AKUT ekipleri, köprünün altında da önlemler aldı.

Yaklaşık bir saat ikna edilmeye çalışılan genç kız, olay yerine gelen ayrıldığı erkek arkadaşıyla kısa süre konuştuktan sonra ikna olarak ekipler tarafından yukarıya alındı.

Erkek arkadaşıyla uzun süre sorun yaşadığı ve ayrıldıktan sonra bunalıma girdiği ileri sürülen genç kız, daha sonra 112 ekipleri tarafından Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bu arada genç kızın yakınları, olay yerinde çekim yapan basın mensuplarına tepki gösterdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR