Londra'da patlama!
İngiltere'nin başkenti Londra'da patlama olduğu ifade ediliyor. Patlamanın Londra'nın batısındaki metro istasyonunda gerçekleştiği ifade ediliyor. Terör saldırısı olarak değerlendiriliyor.
DÜNYA , 15 Eylül 2017 Cuma, 10:45
Londra'da patlama!

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir patlama meydana geldi. Reuters haber ajansı, Londra'nın batısındaki Parsons Green istasyonunda patlamanın gerçekleştiğini bildiriyor.

İngiliz Metro gazetesi, bazı yolcularının yüzünde yanıklar olduğunu duyurdu. Londra Ambulans Servisi "Yaralanmaların gerekçesini ve ciddiyetini değerlendirme aşamasındayız. Buna öncelik veriyoruz" ifadesini kullandı. Patlamanın olduğu yere tehlikeli bölge müdahale ekibi gönderildi. Polis, halka bölgeden uzak durma çağrısı yaptı.

Trenden dumanların yükselmesiyle istasyon boşaltıldı ve durağın yer aldığı hatta seferlere ara verildi. Bölgedeki Reuters fotoğrafçısı silahlı polislerin olay yerinde olduğunu aktarıyor.

Sosyal medyada olayla ilgili paylaşım yapan kişiler, trende büyük panik yaşandığını ifade etti. Reuters'a konuşan bir kadın, olay sonrası çıkan izdihamda yaralandığını söyledi.

Londra metrosunu günde ortalama 5 milyon kişi kullanıyor.

"İKİNCİ BOMBA" İDDİASI

İngiliz Daily Mail gazetesi de ev yapımı "kovalı bomba" saldırısında çok sayıda kişinin yaralandığını belirtti. Daily Mail'in iddiasına göre, ikinci bir bomba da, polis tarafından güvenli şekilde imha edildi.

Londra ambulans hizmetleri merkezi de metro istasyonunda ambulansların bulunduğunu belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR