Londra metrosunda panik: Tahliye ediliyor!
Londra metrosunda bir istasyon tahliye edildi. İstasyona polisler sevk edildi. Londra polisi birkaç el ateş edildiğini, can kaybı olmadığını bildirdi. Araştırmaların sonunda metroda bir şüpheli izine rastlanmadı.
DÜNYA , 24 Kasım 2017 Cuma, 20:24
Londra metrosunda panik: Tahliye ediliyor!

ngiliz polisinin, başkent Londra'nın merkezindeki Oxford Circus metro istasyonunda bir olaya müdahale ettiği bildirdi.

İngiliz Ulaşım Polisinden (BTP) yapılan açıklamada, metro istasyonundan polise yapılan çağrılar üzerine yetkililerin bölgedeki bir olaya müdahalede bulunduğu kaydedildi. Polis, olayın detaylarına ilişkin bilgi vermezken, istasyonun kapatıldığını ve bölgenin güvenlik kordonu altına alındığını duyurarak, vatandaşların bölgeye gitmemesi çağrısında bulundu. Trenlerin de bu istasyonda durmadığı ve istasyonun boşaltıldığı aktarıldı.

Polis ayrıca, Oxford Circus'tan bir sonraki istasyon Bond Street istasyonunun da kapatıldığını duyurdu.

Oxford Circus civarında bulunanların sosyal medya platformlarında yaptıkları paylaşımlarda ise halkın panik içerisinde kaçıştığı iddia edildi. Oxford Circus istasyonu, kentin ünlü alışveriş alanı Oxford Caddesi ve eğlence mekanları üzerinde bulunuyor.

Şu ana kadar iki farklı iddia ortaya atıldı. Bir iddiaya göre olay terörle ilgili... Bir diğer iddia ise yaşanan durumun iki çetenin kavgasıyla ilgili olduğu yönünde.

ŞÜPHELİ İZİNE RASTLANMADI

Araştırmaların sonunda metroda bir şüpheli izine rastlanmadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR