Lüks oto hırsızlarına Bursa'da operasyon
İstanbul’da lüks lokantaların önüne park edilen araçları, torpidodaki gizli bölmede bulunan “3. yedek” kontak anahtarını kullanarak çaldıkları belirlenen 6 kişi polis tarafından yakalandı.
GÜNDEM , 20 Ocak 2016 Çarşamba, 17:41
Lüks oto hırsızlarına Bursa'da operasyon
Şüphelilerin ayrıca valelerde bırakılan anahtarları da çalarak hırsızlık yaptıkları öğrenildi. Şüphelilerin lüks bir lokantanın önünde yaptıkları oto hırsızlığı ise güvenlik kameralarına yansıdı.

HIRSIZLIK GÖRÜNTÜLERİ KAMERALARA YANSIDI

Bakırköy’de 3 ay önce bir lokantada yemek yemeye giden H.Ş. adlı işadamının 200 bin TL’lik lüks aracı kapının önünden çalındı. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturmada hırsızlık anının güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği belirlendi. Çalıntı bir araçla lokanta önüne gelen şüphelilerin bir süre beklediği daha sonra birinin araçtan inerek gizlice otomobilleri kontrol ettiği görüldü. Kapısı açık olan lüks aracın içine sol taraftan binen şüphelinin, birkaç dakika içerde uğraştıktan sonra aracı çalıştırarak hızla uzaklaştığı, kapı önünde bekleyen valelerin şüphelileri yakalamaya çalıştıkları ancak başaramadıkları tespit edildi.

DAHA ÖNCE 2 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI 

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada önce aracı çaldıkları belirlenen şüpheliler İ.A., ve H.A., gözaltına alındı. Şüpheliler çıkarıldıkları adliyede tutuklanırken polis, şebekenin diğer üyelerini bu sabah yaptığı operasyonla gözaltına aldı. Antalya, Bursa ve İstanbul’da eşzamanlı olarak yapılan baskınlarda gözaltına alınan şüpheliler İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorguya alındı.

İKİ YÖNTEM KULLANARAK ARAÇ ÇALIYORLARMIŞ

Polis yaptığı çalışmalarda şüphelilerin, iki yöntem kullanarak hırsızlık yaptıklarını tespit etti. Bazı lüks araçları torpido gözlerinde bulunan 3.yedek kontak anahtarını kullanarak çalan şüphelilerin, bazı otoları ise valelerden anahtar çalarak gerçekleştirdikleri öğrenildi. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda şüphelilerin çaldığı belirlenen 8 lüks araç bulundu.

Soruşturmanın çok yönlü sürdüğü öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR