Mahalleye yürüyen merdiven
Karabük’ün yüksek tepelerindeki mahallelerde oturanlar, bundan sonra her gün yaklaşık 200 merdiveni inip çıkmak zorunda kalmayacak. Belediye, vatandaşlar için yürüyen merdiven yaptırdı.
GÜNDEM , 02 Nisan 2013 Salı, 16:55
Mahalleye yürüyen merdiven

Yenişehir, Şirinevler ve Adatepe mahallesinde yaşayanlar, yüksek tepeye kurulu mahallelerindeki evlerine ulaşmak için dik yokuş ve merdivenleri tırmanmaktan belediyenin yürüyen merdiven projesi sayesinde kurtuldu.

Karabük Belediyesi, 199 basamaklı merdivenleri kullanmakta zorlananlar için söz konusu mahallelere 60 metre uzunluğunda yürüyen merdiven yaptırdı.

Üç bölümden oluşan yürüyen merdiven sayesinde kent merkezinden, bu mahallelerde bulunan 2 hastane ve 7 okula da ulaşım daha kolay sağlanacak.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, ''Daha önce ulaşımı zor bir mahalleye asansör yaptık. Şimdi bu yürüyen merdivenler. Bir mahallemize yatay asansör inşaatı devam ediyor. 3 mahalle arasında asma yürüme yolu projemizde var. Kentin yaşam standardını yükseltiyoruz'' diye konuştu.

Bölgede oturan vatandaşlar, mahallelerine yürüyen merdivenlerin yapılmasından dolayı mutlu olduklarını söylediler.Kışın da kullanılan yürüyen merdivenlerin zarar görmemeleri için üstünün kapatılacağı öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR