Manzara izleyeyim derken...
Antalya’da 53 yaşındaki Aliye K., kızı ve kızının arkadaşıyla falezlerde manzara izlerken düştü. Aliye K., sıkıştığı kayalıktan itfaiye ve deniz polisi tarafından kurtarıldı.
GÜNDEM , 28 Ağustos 2016 Pazar, 13:41
Manzara izleyeyim derken...
Olay, sabah saatlerinde Eski Lara Yolu üzerindeki falezlerde meydana geldi. Aliye K., kızı 16 yaşındaki Sevcan K. ve kızının arkadaşı 26 yaşındaki Tolga A., manzara izlemek için Center Otel önündeki falezlere geldi. Üçlü birlikte denize yakın bir noktaya kadar indi. Bu sırada, Aliye K. ayağı kayarak düştü.

Tolga A., kayalıklara sıkışan Aliye K.’yı kurtarmak için suya girdi. Ancak kayalığa sıkışan kadını çıkaramadı. Sevcan K.’nın yoldan geçen bir kişiden yardım istemesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Deniz Polisi botla yanaştığı falezlerden Aliye K.’yı alamayınca itfaiyeye haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye kurtarma ekibi, falezlerden halat yardımıyla sedye indirdi.

Can yeleği giydirilerek sıkıştığı yerden çıkarılan Aliye K., sedyeye alınarak deniz polisinin botuna bindirildi. Aliye K. botla Yat Limanı’nda bekleyen ambulansa götürüldü. Aliye K.’nın sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR