Maria Sharapova kestane şekerine hayran kaldı
Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Chicago kentinde düzenlenen Sweets&Snacks Expo Chicago 2016 Fuarı’na Cardelion Markası ile katılan İlka Şekerleme, fuar süresince 2 bin kişiye kestane şekeri tattırdı. Fuarda kendi ürünlerini tanıtmak için stant açan ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, ilk kez yediği kestane şekerini çok beğendi.
BURSA , 04 Haziran 2016 Cumartesi, 16:30
Maria Sharapova kestane şekerine hayran kaldı
Kardelen, Cardelion ve Yaylacık markaları ile Kestane Şekeri üreten İlka Şekerleme’nin, 24-26 Mayıs tarihlerinde ABD’nin Chicago kentinde düzenlenen fuardaki standına çok sayıda ziyaretçi geldi. Şirketin Genel Müdürü Mümin Akgün, ilk kez katıldıkları Expo Chicago 2016 Fuarı’nda Bursa’ya özgü bir ürün olan kestane şekerinin büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Yaklaşık 2 bin kişiye kestane şekeri tattırdıklarını ve büyük beğeni aldıklarını söyleyen Akgün, verimli iş görüşmeleri yaptıklarını söyledi. Akgün, “Chicago Başkonsolosu Sayın Umut Acar, Boston Ticaret Ataşemiz Sayın Alperen Kaçar, İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zekeriya Mete ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu Başkanı Hidayet Kadiroğlu standımıza gelerek bize moral verdiler” dedi.

FRANSA CUMHURBAŞKANI HOLLANDE DA BEĞENMİŞTİ

Mümin Akgün, Bursa’ya özgü bir ürün olan kestane şekerinin tanıtımı için dünyada düzenlenen büyük çaplı gıda ve şekerleme fuarlarına düzenli olarak katıldıklarını söyledi. 2 yıl önce Paris’te düzenlenen SİAL Fuarı’nda Fransa Cumhurbaşkanı Francoise Hollande’ye de ürünlerini tattırdıklarını hatırlatan Akgün, “Fuarlar sektörlerin buluşma noktası ve tanıtım için çok güzel fırsatlar sunuyor. Katıldığımız fuarlarda tanınmış kişilere Bursa Kestane şekerini ikram ederek hem Bursa’mızı ve ülkemizi, hemde ürünlerimizi tanıtma fırsatımız oluyor” dedi.

Bu yıl mart ayında Dubai’deki şekerleme fuarına, mayıs ayının başında Brezilya’da düzenlenen Apas Feira 2016’ya da katıldıklarını belirten Akgün, “Her iki fuardan da verim aldık. Ortadoğu’da ve Avrupa’ya ihracat yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde ilk parti ürünlerimizi Brezilya’ya göndereceğiz. Son katıldığımız ABD’deki Chicago fuarından da umutluyuz” dedi.
Akgün, 19-23 Ekim tarihlerinde de Fransa’da 2 yılda bir düzenlenen ve dünyanın en büyük gıda fuarı olma özelliğine sahip olan, Sial 2016’ya katılacaklarını da sözlerine ekledi.

SHARAPOVA KESTANE ŞEKERİNE HAYRAN KALDI

Öte yandan, fuarda kendi ürünlerini tanıtmak için stant açan ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova'da kestane şekerinin tadına baktı. İlk kez yediği kestane şekerini çok beğenen güzel tenisçi, stantta hatıra fotoğrafı çektirdi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR