Masal dünyasından sahneye
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "kendi masalını, kendin yaz" projesi sahnede hayat buldu.
BURSA , 13 Ekim 2016 Perşembe, 16:47
Masal dünyasından sahneye
Bursa’da 3 ilçede pilot olarak seçilen 5’er okulun katıldığı projede Namazgah İhsan Dikmen İlkokulu 3-A sınıfı öğrencileri görev aldı. Sınıf Öğretmeni Tolga Daştan'ın öğrencileriyle birlikte hazırladığı proje önce masal olarak dünyaya geldi. Masaldan tiyatro oyununa dönüştürülen "uyuyan saat", okulun konferans salonunda sahneye koyuldu.

\\\"\\\"

ZAMANI DOĞRU KULLANMAYI ÖĞRENDİLER

'Uyuyan Saat'in şarkı sözleri ve müzikleri de 3-A sınıfı öğretmeni Tolga Daştan ve öğrencilerine ait. Sahne dekorlarının ve kostümlerin veliler tarafından hazırlandığı oyun, minik tiyatroculara zamanı planlı kullanmanın önemini de en keyifli haliyle öğretti.

\\\"\\\"

ÖĞRENCİLER SAHNEYLE TANIŞTI

3-A sınıfı öğrencileri ilk tiyatro deneyimlerini başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşarken, sınıf öğretmeni Tolga Daştan, “Bu projenin öğrencilerime hem sosyal gelişim hem de medeni cesaret açısından çok büyük katkı sağladığını düşünüyorum” dedi.  Daştan, başarıyla tamamladıkları proje ile öğrencilerinin içlerindeki sanat duygusu ve becerilerin de ortaya çıktığını ifade etti.

\\\"\\\"

PROJENİN HEDEFİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Kendi masalını kendin yaz” projesi, 2’inci ve 3’üncü sınıflarda serbest etkinlikler dersinin, öğretmenlerin başka dersin telafisinin tamamlamak amacıyla kullanılmasından çıkarılıp, öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeye yönelik etkinlik yapılmasını hedefliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR