Mehmetçik adım adım ilerliyor! Afrin göründü
TSK ve ÖSO güçleri Bebek Uşağı, Havran, Zalka ve Kafr Rum köylerini terör örgütü PKK'dan temizledi.
GÜNDEM , 10 Mart 2018 Cumartesi, 11:14
Mehmetçik adım adım ilerliyor! Afrin göründü

Dün alınan yerlerin ardından Zeytin Dalı Harekâtı birliklerinin Afrinmerkeze uzaklığı 5 kilometreden de az; ilçe merkezi sınırlarına ulaşıldı. TSK ve ÖSO'nun bulunduğu yerden, Afrin'in görünümünün fotoğrafı paylaşıldı.

Zeytin Dalı Harekâtı'nın başlangıcından itibaren 3195 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda yeni gün, zafer haberleriyle başladı. TSK ve ÖSO güçleri, Afrin'in kuzeyindeki Bülbül beldesine bağlı Bebek Uşağı ve Havran köylerini terör örgütü PKK'dan temizledi.

Sonra da ÖSO'ya yakın sosyal medya hesapları, Afrin'in doğusundaki Cinderes'e bağlı Zalka ve kuzeyindeki Şeran'a bağlı Kafr Rum köylerinin de teröristlerden alındığını duyurdu.

Dün pek çok noktada teröristlerin temizlenmesinin ardından Zeytin Dalı Harekâtı birliklerinin Afrin merkeze uzaklığı 5 kilometreden de aşağı indi. İlçe merkezi sınırlarına ulaşıldı. TSK ve ÖSO'nun bulunduğu yerden, Afrin'in görünümünün fotoğrafı paylaşıldı.

Reuters haber ajansı, teröristlerden temizlenen köylerdeki sevinç fotoğraflarını dünya çapındaki abonelerine servis etti.

"3195 terörist etkisiz"

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, hudutlar ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin'de PYD/YPG/PKK/KCK ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş halkı teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak'ta başlatılan harekat sürüyor.

Harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3195 oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR