Mehmetçik bedava uçacak
Atatürk Havalimanı'nda yeni İç Hatlar Yeni CIP Salonu'nda inceleme yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, asker yolcularından ücret almayacaklarını söyledi.
GÜNDEM , 23 Ekim 2012 Salı, 11:57
Mehmetçik bedava uçacak

Atatürk Havalimanı'nda yeni İç Hatlar Yeni CIP Salonu'nda inceleme yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Milli Savunma Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttükleri Mehmetçik'in ücretsiz taşınması projesi hakkında bilgi verdi. Topçu, "Bu konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığımız bize bu projenin detaylarını verdi. Detaylar üzerinde çalışıyoruz. Bir model oluşturma çabası içindeyiz. Önümüzdeki günlerde Milli Savunma Bakanlığı yetkilileriyle tekrar bir araya geleceğiz. Konuyla ilgili net açıklamayı bir iki hafta içinde yapacağız. Askeri taşıma işini tamamen ücretsiz yapacağız. Milli Savunma Bakanlığı ile birlikte çalışarak maliyetleri en aşağıya indireceğiz. Bu kapsamda 350-400 bin askerimizi ücretsiz taşıyacağız" diye konuştu.

TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener de askere ücretsiz seyahat konusuyla ilgili kendilerinin de bilgilendirildiğine dikkat çekerek, "Bizi askerin ücretsiz taşınmasıyla ilgili olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi yetkilileri aradı. Kesinlikle biz de asker yolcularımızdan herhangi bir ücret almayacağız. TAV olarak normal yolcu biletinden aldığımız bir pay var. Bu parayı Mehmetçik'den almayacağız. Bildiğim kadarıyla THY de herhangi bir ücret almayacak" şeklinde konuştu.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR