Mehmetçik kimsesizlerin kimsesi!
Zeytin Dalı Harekatı ile teröristlerden arındırılan Afrin'in bir köyünde terör örgütü tarafından ölüme terk edilmiş iki yaşlı kurtarıldı.
GÜNDEM , 04 Şubat 2018 Pazar, 22:35
Mehmetçik kimsesizlerin kimsesi!

Türk askeri, Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütü PYD/PKK unsurlarından arındırılan Afrin'in bir köyünde örgüt tarafından ölüme terk edilmiş iki yaşlıyı kurtararak Türkiye'ye ulaştırılmalarını sağladı.

BÖLGE HALKI ZULÜMDEN KURTULUYOR

TSK tarafından hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ üyesi teröristleri etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak Cumartesi günü başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.

ÖLÜME TERK EDİLMİŞ YAŞLILAR BULUNDU

TSK'ya ait birlikler Hatay sınırı karşısında Afrin'in batısındaki operasyonda Bilal Ağa köyünü teröristlerden temizledi. Köydeki evlerde arama-tarama yapan askerler, iki ayrı evde ölüme terk edilmiş yaşlı bir kadın ile bir erkeğe rastladı.

Mehmetçik tarafından zırhlı ambulans ile köyden çıkarılan 82 yaşındaki Ahmet Hannan ve 80 yaşındaki Azime Hüseyin, sınırdaki sağlık ekiplerine teslim edildi.

Hassa Hassa Devlet Hastanesine getirilen Ahmet Hannan ve Azime Hüseyin burada sağlık kontrolünden geçirildi.

SAĞLIK DURUMLARI İYİYE GİDİYOR

Yapılan muayenede Hannan'ın sol gözünün görmediği, sağ gözünün ise kısmi gördüğü, Azime Hüseyin'in ise sağlık durumunun iyi olduğu tespit edildi.

Hannan ve Hüseyin Hassa Devlet Hastanesindeki sağlık kontrollerinin ardından Antakya Bakım Evine sevk edildi.

Askeri yetkililer, Hannan ve Hüseyin'in terör örgütü PKK/KCK/PYD tarafından ölüme terk edildiğini, bulunduklarında karınlarının aç olduğunu ve Mehmetçik'in kendilerine kumanyasını verdiğini belirtti.

"TÜRK ASKERİ KAZANDI, BİZİ KURTARDI"

Hannan, AA muhabirine PKK/KCK/PYD'li teröristlerin yerel halka korku salarak zulmettiğini anlatarak, "Evimizi talan ettiler. Köyümüzde Türk askeri kazandı, bizi kurtardı." dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR