Mektuptan gelen yardım
Bursa Valisi Şahabettin Harput, kendisine mektup göndererek yardım isteyen vatandaşın evine giderek yardımda bulundu.
BURSA , 03 Ağustos 2012 Cuma, 15:34
Mektuptan gelen yardım

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Panayır Mahallesi'nde oturan üç çocuklu Tahir Dilber ailesine yardım elini uzattı. Hanımı kanser hastası olan Tahir Dilber, her türlü çabasına rağmen bakkala olan borcunu ödeyemeyecek duruma gelince bir mektup yazarak Vali Harput'tan yardım istedi. Vali Harput da vatandaşın durumunu tespit ettirip doğru olduğunu öğrenince vatandaşın evine kadar giderek hem ziyaret hem de yardım etti. Vali Harput'un evine kadar gelerek kendileriyle yakından ilgilendiğini görünce çok şaşıran Tahir Dilber, "Ben sayın valime mektup yazarak yardım istemiştim. Ama evime kadar gelerek benim durumumla bu kadar yakından ilgileneceğini hiç tahmin etmiyordum. Çok babacan bir insan olduğunuzu hep duyardık. Ama şimdi bizzat şahit oldum. Duygularımı ifade edemiyorum. Size çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun" dedi.

Vali Harput ziyaret sırasında aile fertleri ile tek tek ilgilenerek durumlarını sordu. Evin 16 yaşındaki kızının okulu bıraktığını duyunca çok üzülen Harput, "Her ne olursa olsun çocuklar okumalı. Okul konusunda size yardımcı olacağım" diye konuştu.

Anne Süreyya Dilber'in kendi hastalığından dolayı kızının okulunu bıraktığını söylemesi üzerine Vali Harput, "Öyle şey olur mu hem eve yardımcı olacak hem de okuyacak" dedi.

Çocuklara çeşitli hediyeler verdikten sonra dışarıya çıkan Vali Harput, sokakta oturan komşu kadınlarla da bir müddet sohbet ettikten sonra mahalle çocuklarına şapka dağıttı.

 


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR