Melek yüzlü katil!
Michael Winterbottom’ın yönetmenliğini üstlendiği ‘Meleğin Yüzü’ (‘The Face of an Angel’) filmi İstanbul film festivaline geliyor. Başrollerde Cara Delevingne, Daniel Brühl ve Kate Beckinsale var. Delevingne filmde Amanda Knox rolünde.
MAGAZİN , 18 Mart 2015 Çarşamba, 07:21
Melek yüzlü katil!
Film gerçek bir olaydan etkilenerek çekildi. 2007’de İtalya’da vahşice öldürülen Meredith Kerchner’in ev arkadaşı olan Amanda Knox’un Kerchner’i öldürdüğü iddia edilmişti. Knox’un güzelliği medyada ‘melek yüzlü katil’ olarak anılmasına sebep oldu. Amanda medyanın ona olan ilgisini doğru kullandı.

Hapis yattı, suçlu bulundu ama temyiz mahkemesi sonucu beraat etti. ABD’ye yerleşti, sevgilisiyle nişanlandı ve gazeteciliğe başladı, ilk kitap anlaşmasından 4 milyon dolar kazandı. ABD’de insanlar onun suçlu olduğunu düşünmüyor. Ölen Meredith Kerchner ise unutuldu.

Amanda Knox’un hikâyesini anlatan filmde olayı araştırmak için İtalya’ya giden bir gazeteci ve belgesel yönetmeninin gözünden cinayete ve sonuçları konu ediliyor. Ünlü model Cara Delevingne’in filmdeki performansı da filmin cazibesini ikiye katlıyor.

Cara Delevingne podyumdan sonra şansını beyazperdede de deniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR