Merakla beklenen hatta test sürüşleri başlıyor!
Eminönü-Alibeyköy tramvay hattında test sürüşü bugün başlıyor. Saatte tek yönde 25 bin yolcuya hizmet verecek olan hatta, Eminönü'nden Alibeyköy Otogarı'na yaklaşık 30 dakikada ulaşılabilecek.
GÜNDEM , 09 Mart 2019 Cumartesi, 09:15
Merakla beklenen hatta test sürüşleri başlıyor!

İstanbul Eminönü- Alibeyköy tramvay hattında gece saatlerinde bir vagon, test sürüşü için belediye ekiplerince raylara indirildi. 14 istasyondan oluşacak hat saatte tek yönde 25 bin yolcuya hizmet verecek.

Eminönü'nden başlayarak Haliç sahili boyunca ilerleyerek Alibeyköy Otogarı'na ulaşacak şekilde inşa edilen tramvay hattının Balat mevkine, gece saatlerinde TIR'la bir vagon getirildi. Vagon daha sonra belediye ekiplerince güvenli bir şekilde raylara indirildi. Test sürüş çalışmasının ise sabah saatlerinde yapılacağı öğrenildi.

EMİNÖNÜ-ALİBEYKÖY OTOGARI ARASI ULAŞIM 30 DAKİKA OLACAK

Saatte tek yönde 25 bin yolcuya hizmet verecek olan Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı, vatandaşlara Eminönü'nden Alibeyköy Otogarı'na yaklaşık 30 dakikada ulaşım imkanı sağlayacak.

14 İSTASYONDAN OLUŞACAK

Hat; Alibeyköy Otogar, Alibeyköy metro, Alibeyköy merkez, Sakarya Mahallesi, Silahtarağa, Eyüpsultan Devlet Hastanesi, Eyüpsultan Teleferik, Feshane, Ayvansaray, Balat, Fener, Cibali, Küçükpazar ve Eminönü olmak üzere 14 istasyondan oluşacak.

TRAMVAY, VAPUR, METRO VE METROBÜS HATLARIYLA ENTEGRE OLACAK

Çalışmalar tamamlandığında hat ayrıca Eminönü İstasyonu'nda, Kabataş-Eminönü- Zeytinburnu - Bağcılar tramvay hattı ve Şehir Hatları Vapur İskeleleri, Küçükpazar İstasyonu'nda, Hacıosman-Yenikapı metro hattı, Ayvansaray İstasyonu'nda Beylikdüzü-Söğütlüçeşme metrobüs hattı, Feshane İstasyonu'nda yapımı planlanan Eyüpsultan- Bayrampaşa tramvay hattı, Alibeyköy Metro İstasyonu'nda Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy- Mahmutbey metro hattı, Alibeyköy Otogarı İstasyonu'nda ise Seyrantepe-Kağıthane-Alibeyköy metro hattı ile entegre olacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR