Meral Akşener'den flaş kurultay açıklaması
MHP genel başkan adaylarından Meral Akşener, kurultay ile ilgili açıklama yaptı.
GÜNDEM , 17 Haziran 2016 Cuma, 14:32
Meral Akşener'den flaş kurultay açıklaması
Akşener özetle şöyle konuştu:

''Bu tüzük kurultayı zorunlu meşru ve kanuna uygun yapılması zorunlu bir kurultaydı. Tüzük kurultayı toplanacak. Mahkemeye sunduğumuz dilekçedeki madde değişecek, üst kurul delegelerimiz seçimli kurultay kararı alacak. 

19'unda kurultayı hep birlikte icra edeceğiz. Bizi bugüne getiren onların iradesidir. Bu bir tarih yazma süreci olmuştur.

''USUL HATASI YAPMAYACAĞIZ''

Kongrede tüzük kurultayı olduğu için usul hatası yapmayacağız. Usul hatası yapmayacağımız için usulden herhangi bir itirazın söz konusu olamayacağı bugünkü Türkiye'de bile hukukçuların itiraz edemeyeceği bir kurultay yapacağız. Noterlerimizin eşliğinde delegelerimizi kayıt altına alındığı bir süreci gerçekleştireceğiz. Hukuk açısından bakıldığında siyasi partiler yasasının 14. maddesi gereğince bu tür kurultaylar tarif edilmiştir. Ona uyarak yola çıkacağız.

''MHP BU ÜLKEYİ YÖNETECEKTİR''

Biz birbirimize güvenerek yola çıktık pek çok suçlamalar ile karşı karşıya kaldık. İktidar partisinin tüm propaganda araçları üzerimize geldi. Sırf adaylar suçlansa iyi, imza veren delegelerimiz çok haksız, çok ağır, çok seviyesiz iftiralar ile karşı karşıya kaldılar. Bu süreç onların olgunluğu sayesinde bugünlere geldi. Ve gösterdik ki MHP bu ülkeyi yönetecektir.''

'595 SAYISI SALT ÇOĞUNLUKTUR'

Akşener, "595 sayısı salt çoğunluktur. Kurultayımız herhangi bir tartışamaya açık bir kurultay olmaktan çıkmıştır. Bir mücadele vardır. Bir taraf, oturduğu iktidar alanını temsil ettiği iktidar alanını terk etmemek için bir mücadele söz konusu, bir diğer taraftan hukukun üstünlüğü, MHP’nin potansiyeline uyman 1 Kasım seçim sonuçlarına itiraz eden medeni bir biçimde olağanüstü kurultay isteyen imzasını koyan delegelerimizin iradesi söz konusudur" açıklamasında bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR