Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği'nden coşkulu 8 Mart kutlaması
Mestanlı'nın emekten yana olan kadınları '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü büyük bir coşkuyla kutladı.
BURSA , 09 Mart 2019 Cumartesi, 15:43
Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği'nden coşkulu 8 Mart kutlaması

Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği'nin bu yıl ilk kez düzenlediği '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' etkinliği renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Bursa'daki Mestanlılar'ın destekleriyle inşa edilen, dünya ve olimpiyat şampiyonumuz Naim Süleymanloğlu"nun da adının verildiği Mestanlılar Nilüfer Lokali'nde gerçekleştirilen etkinlikte Mestanlı kadınları sohbetleriyle özlem giderdi, Balkan ezgileriyle halaylar çekip güzel bir gün geçirmenin keyfini yaşadı.

Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk, coşkulu buluşmada kadınların anlamlı gününü kutladı. Büyük Önder Atatürk'ün "İnsanoğlu eserlerinin hepsi kadının eseridir" sözünü hatırlatan ve kadının hayatta başrol oyuncusu olduğunu ifade eden Öztürk, Bursa'da sanayinin gelişiminde kadınların önemini vurguladı. Başkan Öztürk, "Bursa bir sanayi şehri ise bu annelerimiz, ninelerimiz sayesindedir. Bulgaristan'dan göçle gelen kadınlarımız fabrikalarda çalışıp hem Bursa hem Türkiye'nin ekonomik kalkınmasına katkı sağladı. Bursa sanayisini bu günlere getirin göçmen kadınlarıdır. Onlar bizim gururumuz" dedi. Öztürk, güzel bir toplum oluşturmada kadınlara büyük görev düştüğünü de hatırlattı.

Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk, etkinliği düzenleyen Kadın Kolları Başkanı Mestaniye Efe ve yönetim kurulu üyesi kadınlara teşekkür etti. Kadınlar adına da Mestaniye Efe'ye teşekkür plaketi verdi. Derneğin yönetim kurulu üyesi de olan Mestaniye Efe, Türkiye'nin aydınlık geleceği için kadınlara büyük görev düştüğünü bunun içinde çok çalışmak gerektiğini söyledi. Ardından 8 Mart Kadınlar Günü için hazırlanan pasta 'Onuncu Yıl Marşı' eşliğinden kesildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR