Meteoroloji'den Bursa için kar açıklaması!
Meteoroloji'nin uyarılarının ardından beklenen kar, Tekirdağ ve Kırklareli'nde etkili olmaya başladı. Balıkesir ve Çanakkale'de akşam başlayan yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor.
BURSA , 03 Ocak 2019 Perşembe, 22:41
Meteoroloji'den Bursa için kar açıklaması!

Tekirdağ'da beklenen kar, akşam saatlerinden itibaren yüksek kesimlerde etkisini fırtına şekilde göstermeye başladı. Kar yağışının başlamasının ardından kısa sürede ilçe beyaza bürüdü. Vatandaşlar, kar yağışına hazırlıklı olduklarını belirtti.

Okulların tatil olup, olmadığı konusunda ise yetkililerden henüz açıklama yapılmadı.

KIRKLARELİ'NDE TİPİ BAŞLADI

Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde başlayan kar etkili oluyor.

Kar yağışı, özellikle Demirköy ve Kofçaz ilçeleri ile Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yolunda etkisini zaman zaman tipi şeklinde sürdürüyor.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 derece ölçüldüğü Demirköy ilçesinde kar kalınlığı 7, Kofçaz ilçesinde 6, Dereköy Sınır Kapısı yolunda ise 3 santimetreye ulaştı.

Hazırlıksız yola çıkan bazı sürücüler ise zor anlar yaşadı.

Karayolları 15. Şube Şefliği ile İl Özel İdaresi ekipleri, yağışın etkili olduğu bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Karın 5 Ocak Cumartesi gününe kadar etkili olması bekleniyor.

BALIKESİR VE ÇANAKKALE'DE DE ETKİLİ

Balıkesir ve Çanakkale'de akşam başlayan yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Yağış nedeniyle Balıkesir il merkezi ile Edremit arasında ulaşımın sağlandığı kara yolunun bazı mevkilerinde araç trafiği güçlükle sağlanabiliyor.
Çanakkale'nin Yenice ilçesi ile Edremit ve Havran ilçelerini birbirine bağlayan yolun Kazdağları mevkisinde yolda kalan bazı araçlar, iş makineleriyle çekildi.

BURSA'DA SABAH SAATLERİ İTİBARİYLE YAĞIŞ BAŞLAYACAK

Bursa'da bu gece yarısı itibariyle etkili olacak sulu kar yağışının sabah saatleri itibariyle kar yağışına dönüşmesi bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR