Meteoroloji'den Bursa için kar uyarısı!
Hava durumuna ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden art arda son dakika açıklamalar geldi. İşte Meteoroloji son hava durumu raporu ve hava durumuyla ilgili güncel son gelişmeler.
BURSA , 02 Ocak 2019 Çarşamba, 09:33
Meteoroloji'den Bursa için kar uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Kayseri, Niğde, Sivas, Karaman, Çorum, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Muş, Ağrı ve Bingöl çevreleri ile Trabzon'un ve Giresun'un iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Antalya, Mersin, Adana ve Hatay çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) yağmur ve sağanak, Antalya'nın yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması beklenen yağışların; Marmara, Ege ve Akdeniz'in kıyı kesimleri ve Sinop çevreleri ile Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

BURSA'YA KAR GELİYOR

Bursa'da Cuma günü itibariyle kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığı da doğru orantılı şekilde düşerken, yağışlı hava etkisini hafta sonuna kadar sürdürecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR