Meteoroloji'den Bursa'ya kötü haber! Baharı beklerken kar geri geliyor
Meteoroloji'den alınan verilere göre, hafta sonuna kadar yağışlı ve soğuk hava yurdu terk etmeyecek. Sıcaklıklar ise 6 derece birden düşecek.
BURSA , 13 Mart 2017 Pazartesi, 09:23
Meteoroloji'den Bursa'ya kötü haber! Baharı beklerken kar geri geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hafta sonuna kadar yağışlı ve soğuk hava yurdu terk etmeyecek, hava sıcaklığı batı ve iç kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak.

BURSA YAĞIŞA TESLİM

Bursa'da tüm yurtta olduğu gibi sağanak yağışın etkisi altına giriyor. Ve sıcaklıklar 10 derecenin altına düşüyor.

CUMA GÜNÜ KAR VAR

Yağışlı hava hafta sonuna kadar sürecek, Cuma gününe ise dikkat! 17 Mart Cuma günü gece hava sıcaklığı 1 dereceye kadar inecek ve gün boyu karla karışık yağmur etkisini gösterecek.

Bursa'da 5 günlük hava durumu

TÜM YURTTA HAVA DURUMU

Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ve Ege'de kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Akdeniz'de kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esecek.

Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Akdeniz Bölgesi, Karaman, Aksaray, Niğde, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Konya'nın güney kesimlerinde kuvvetli (21-50 mm), Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm) olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR