Meteoroloji'den Bursa'ya sıcak uyarısı! Yarından itibaren...
Eylül ayının ortalarına yaklaşmamıza rağmen yüksek sıcaklıklar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde mevsim normallerine dönen sıcaklıklar yarından itibaren artacak. Eylül, ekim ve kasım ayının kurak geçmesi bekleniyor. Bursa'da ise hafta boyunca aşırı sıcaklar etkili olacak...
BURSA , 09 Eylül 2017 Cumartesi, 11:41
Meteoroloji'den Bursa'ya sıcak uyarısı! Yarından itibaren...

Sonbahar aylarına giriş yapmamıza rağmen hava sıcaklıkları dönem dönem artmaya devam ediyor. Mevsim nomrallerinin üzerinde seyreden sıcaklar yarından itibaren daha da yükselecek. Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde yağış beklenmiyor. Yurt genelinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

4 DERECE DAHA ARTACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derecede artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bursalılar dikkat! Kavrulacağız...

Bursa'da hava sıcaklıkları yarından itibaren 5-7 derece arasında artacak. Yarın hav sıcaklığı 36 dereceye kadar çıkacak. Pazartesi, salı ve çarşamba günü de sıcaklıklar 35-37 derece arasında seyderecek.

BURSA'DA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 32
İstanbul: Az bulutlu ve açık 29
İzmir: Az bulutlu ve açık 33
Adana: Az bulutlu ve açık 35
Antalya: Az bulutlu ve açık 32
Samsun: Az bulutlu ve açık 27
Trabzon: Az bulutlu ve açık 26
Erzurum: Az bulutlu ve açık 30
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 38

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR