Meteoroloji'den hafta sonu tahmini! Bir yanda güneş bir yanda yağmur!
Meteoroloji'nin hafta sonu hava durumu tahminlerine göre yurdun yarısı güneşli bir hafta sonu geçirecek ancak Türkiye'nin doğu kesimlerinde yağmur devam edecek.
GÜNDEM , 01 Haziran 2018 Cuma, 10:24
Meteoroloji'den hafta sonu tahmini! Bir yanda güneş bir yanda yağmur!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu ile ilgili son tahminlerini yayınladı. Hafta sonu yurdun batı kesimlerinde güneşli bir hava hakim olurken, doğuda yağışlar sürecek. İşte hava durumunda son tahminler...

YURDUN YARISI GÜNEŞ YARISI YAĞMUR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Ordu, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevreleri, Mersin'in kuzeyi ile Tokat'ın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Muğla'nın iç kesimleri, Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

MARMARA BÖLGESİ ISINIYOR

Hava sıcaklıklarının ise ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR