Meteoroloji uyardı! Bursalılar pazar gününe dikkat!
Meteoroloji, 5 günlük hava tahminlerini açıkladı. Son verilere göre, 7 Nisan Cumartesi günü (yarın) Bursa'da yağış beklenmezken, 8 Nisan Pazar günü Bursa'da sağanak yağış bekleniyor.
BURSA , 06 Nisan 2018 Cuma, 09:12
Meteoroloji uyardı! Bursalılar pazar gününe dikkat!

Meteoroloji'den gelen son dava durumu raporunda 5 günlük hava tahminleri açıklandı. Rapora göre, yarın Bursa'da en yüksek sıcaklık 25 derece olacak. Pazar günü Bursa'da ve Marmara'nın batısından başlamak üzere tüm bölgede yer yer sağanak yağış bekleniyor. 9 Nisan Pazartesi günü ise yağışların kesilmesi ve sıcaklıkların artacağı öngörülüyor.

BUGÜN HAVALAR NASIL OLACAK?

Batı kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabahsaatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı ve orta Karadeniz kıyı kesiminde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE

Hava sıcaklıklarının ülke genelinde artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

MARMARA'DA GECE KUVVETLİ RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege ve Akdeniz Bölgesinde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden sonra Marmara'nın batısında kuvvetlice (30-50 Km/saat) esmesi bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR